FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BUZĂU - POLI IAŞI 1-1

Atac total

Articol de - Publicat luni, 24 noiembrie 2008 00:00

Furios pe egalul din Crîng, Popa acuză arbitrajul, propriii elevi şi condiţiile de la Poli

"Vulcanul" Ionuţ Popa a erupt după meciul de la Buzău. Dincolo de atitudinea elevilor lui pe care i-a desfiinţat după meci, antrenorul Iaşiului adaugă şi maniera de arbitraj a brigăzii conduse de orădeanul Florin Marcu la cauzele care au făcut ca echipa lui să nu învingă "lanterna".

"Şi jucătorii au recunoscut că am fost tîmpiţi şi proşti că n-am cîştigat. Asta nu scuză însă arbitrajul. Cu Craiova am avut penalty, nu ni s-a dat! La fel s-a întîmplat şi cu Steaua. La Mediaş, am avut gol valabil, s-a dat ofsaid. La Buzău am avut penalty la Pecnik, nu ni s-a acordat, iar Gavatorta a fost faultat înainte de golul gazdelor. Ce trebuie să fac să am arbitraje corecte? Să bat un arbitru? Să ajung ca la Suceava?", a declarat ieri Popa.

"La Poli sînt acum condiţii de locurile 9-10 în Divizia B. Aici cheltuiesc mai mult decît iau! Dacă în iarnă nu se rezolvă problemele la echipă, ne va fi imposibil să ne menţinem în Liga I", a avertizat tehnicianul.

Furios pe egalul din Crîng, Popa acuză arbitrajul, propriii elevi şi condiţiile de la Poli

"Vulcanul" Ionuţ Popa a erupt după meciul de la Buzău. Dincolo de atitudinea elevilor lui pe care i-a desfiinţat după meci, antrenorul Iaşiului adaugă şi maniera de arbitraj a brigăzii conduse de orădeanul Florin Marcu la cauzele care au făcut ca echipa lui să nu învingă "lanterna".

"Şi jucătorii au recunoscut că am fost tîmpiţi şi proşti că n-am cîştigat. Asta nu scuză însă arbitrajul. Cu Craiova am avut penalty, nu ni s-a dat! La fel s-a întîmplat şi cu Steaua. La Mediaş, am avut gol valabil, s-a dat ofsaid. La Buzău am avut penalty la Pecnik, nu ni s-a acordat, iar Gavatorta a fost faultat înainte de golul gazdelor. Ce trebuie să fac să am arbitraje corecte? Să bat un arbitru? Să ajung ca la Suceava?", a declarat ieri Popa.

"La Poli sînt acum condiţii de locurile 9-10 în Divizia B. Aici cheltuiesc mai mult decît iau! Dacă în iarnă nu se rezolvă problemele la echipă, ne va fi imposibil să ne menţinem în Liga I", a avertizat tehnicianul.

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (2)
 •  27 Noiembrie 2008, 23:12

PROFESORUL AR TREBUI SA FIE MAI CALM ...ACUZATIILE CATRE ARBITRAJ SUNT LA FIECARE MECI...NU DE ALTA DAR SA NU II CREASCA TENSIUNEA..DOAMNE FERI...CHIAR SI CU JUCATORII SA SE POARTE MAI FRUMOS..UN EXEMPLU BUN PENTRU ANTRENORI E CEL DE LA POLI TIMISOARA!

 •  25 Noiembrie 2008, 17:44

"Vulcanul" Ionut Popa cand demisioneaza? Ne-am saturat de el si de Boca pana peste cap/

Vezi toate comentariile (2)
Comentează