FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Exclusiv // Video „Ai jucat în meciuri trucate?” » Răspuns sincer la GSP Live: „Au fost două, trei meciuri foarte suspecte”

Attila Hadnagy

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 septembrie 2021 09:53 / Actualizat vineri, 24 septembrie 2021 11:54

Invitat în emisiunea GSP Live, Attila Hadnagy, directorul general al clubului Sepsi OSK, a dezvăluit cum, pe vrema când evolua în Liga 2, a jucat în unele meciuri suspecte de blat.

„Cred că am jucat când am fost la Sfantu Gheorghe. Au fost două, trei meciuri suspecte când am fost în Liga 2. Unul cu Dacia Unirea Brăila, aveam 2-0 la pauza am dat eu un gol. A doua repriză nu stiu ce s-a intamplat, dar s-a terminat 2-4. Eram încă copil, aveam 19-20 de ani.

După aceea am avut cu Poli Iași când am pierdut acasă cu 4-0, cu Poiana Câmpina. Au fost 2-3 meciuri foarte suspecte. După ani și ani am auzit că au fost jucători care au fost contactați și din cauza lor s-a terminat meciul așa.

Nu pot să zic concret, că nu poți să știi, dar vorbe au fost” a declarat Attila Hadnagy, fost fotbalist la Sepsi.

Sepsi, calificare cu scandal în Cupă

Sepsi s-a calificat în „optimile” Cupei României după ce s-a impus la limită, scor 1-0, în fața Farului Constanța după o eroare gravă de arbitraj.

În minutul 49, la 0-0, Radu Petrescu a inventat o lovitură de pedeapsă pentru Sepsi, la un presupus contact între Larie și Luckasssen (VIDEO). Reluările TV din mai multe unghiuri contrazic însă decizia arbitrului. Fundașul dobrogenilor nici măcar nu-l atinge pe vârful lui Sepsi.

Ipotetic, dacă într-adevăr ar fi avut loc un contact între cei doi, acela s-a petrecut în afara careului. Ce s-a întâmplat, mai exact? Luckassen caută contactul, însă nu e atins de Larie. Fotbalistul olandez simulează, se aruncă pe jos și îl păcălește pe Radu Petrescu. După câteva clipe de ezitare, acesta dictează penalty în favoarea lui Sepsi, influențat și de tușierul de pe acea parte.

Captură Telekom Sport

Mitrea a transformat penalty-ul fără probleme, marcând golul ce a facilitat calificarea covăsnenilor în optimi.

Citește alte știri de actualitate:

Cu cine s-a chinuit FCSB » Comparație neverosimilă: tot clubul câștigă cât Oaidă!

Basarab Panduru îi ia apărarea lui Petrescu după eșecul clujenilor în Cupă: „Prioritatea lor e Conference League” + fotbalistul Craiovei care l-a dezamăgit

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”