FOTBAL  »  LIGA 1  »  FCSB

Câți oameni au urmărit la TV dezastrul echipelor românești în Europa

FCSB, Sepsi și CS Universitatea Craiova au fost eliminate joi în turul 2 preliminar al UEFA Conference League. Audiențele obținute de cele 3 partide au fost unele decente.
FCSB, Sepsi și CS Universitatea Craiova au fost eliminate joi în turul 2 preliminar al UEFA Conference League. Audiențele obținute de cele 3 partide au fost unele decente.

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 iulie 2021 18:28 / Actualizat vineri, 30 iulie 2021 19:04

FCSB, Sepsi și CS Universitatea Craiova au fost eliminate joi în turul 2 preliminar al UEFA Conference League. Audiențele obținute de cele trei partide au fost unele decente. 

FCSB a fost eliminată de Șahtior Karagandy din Conference League, 1-0 în tur, 1-2 în manșa secundă (3-5 la lovituri de departajare). Formația patronată de Gigi Becali a fost prima care a intrat în scenă, de la ora 16:00, în direct pe Pro X. 

Partida a fost urmărită, în medie, de 349.000 de spectatori. Postul TV a ocupat locul 4 în ierarhia acelui intervar orar, după Antena 1, Pro TV și Kanal D, informează Pagina de Media

Sepsi și CS Universitatea Craiova, eliminate în prime-time

Sepsi Sf. Gheorghe a părăsit competiția tot după loviturile de departajare, în fața slovacilor de la Spartak Trnava. Meciul a început la ora 19:30 și a fost transmis pe Look Sport Plus, Digi Sport 1 și Telekom Sport 1. În total, aproximativ 400.000 de oameni au urmărit partida.

CS Universitatea Craiova nu a fost în stare să întoarcă eșecul din turul cu Laci, scor 0-1. Remiza „albă” a putut fi urmărită tot pe canalele Look, Digi Sport și Telekom Sport, începând cu ora 21:30. Peste jumătate de milion de oameni au avut televizoarele pornite pe această dispută.

Topul audienței în intervalul meciului Șahtior Karagandy - FCSB

PostNumăr persoaneRating %
Antena 1711.0004.0
Pro TV585.0003.3
Kanal D490.0002.8
Pro X349.0002.0
Romania TV277.0001.6
Antena 3210.0001.2
Happy Channel158.0000.9
National TV102.0000.6
Prima TV64.0000.4
Pro 263.0000.4

*conform Pagina de Media

VIDEO A pus tunurile pe Becali: „Se învârte ca o bicicletă fără lanț! E înconjurat de așa ziși specialiști care îi spun tâmpenii”

Citește și alte știri despre eliminarea echipelor românești din Conference League:

ANALIZĂ Efect devastator pentru coeficientul României, după joia neagră » Mai jos de atât înseamnă să ne lăsăm de fotbal!

KARAGANDY - FCSB 2-2, 5-3 D. PEN Gigi a avut dreptate! Jucătorii pe care i-a criticat după eliminarea din Conference League, cei mai slabi de pe teren

Playtech: Anamaria Prodan, mesaj nimicitor pentru Reghe: “Dacă m-aş fi căsătorit cu acest bărbat, el ar fi devenit prim-ministru”


Comentarii (3)
ovidiu1
ovidiu1  •  31 Iulie 2021, 11:20

Au fost audiente bune, inclusiv Sepsi, mai mult de atat doar cu adversari de elita .

lionforever
lionforever  •  30 Iulie 2021, 19:34

Am un prieten care a văzut meciul în Bulgaria la mare și pe terase la TV era în foarte multe locuri pe digi sport meciul științei de aseară.

dansy
dansy  •  30 Iulie 2021, 19:12

Sa mai zică cineva care este cea mai iubita echipa din România și care este adevarata Universitatea Craiova!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează