Alte știri din fotbal
A semnat cu Dinamo până în 2028: „Nu e păcăleală de 1 aprilie”
0
Programul etapelor 5 și 6 din Superliga » Când se dispută derby-urile Craiova - Rapid și Dinamo - Rapid
0
Verdict la Disciplină: un meci fără spectatori, după Rapid - Dinamo! » Lovitură grea în lupta la titlu
3
Gică Popescu dezvăluie ce l-a sfătuit pe Hagi, înainte să preia naționala: „Nu mi-a cerut părerea, dar i-am spus eu să facă acest lucru”
5
Știri din fotbal internațional
Reacție acidă din România la adresa Squadrei Azzurra: „Trage ăla ca un cioban. Parcă nu mai e Italia, ci Andorra”
0
Triplul campion al Superligii, despre calificarea țării lui la Mondiale: „O săptămână se petrece! Veți vedea o surpriză”
2
6 schimbări majore care vor fi implementate la Campionatul Mondial 2026
2
Au apărut imaginile! Cum a trăit Novak Djokovic loviturile de departajare la Bosnia - Italia
1
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Fiscul a controlat 46 de companii petroliere după scumpirea carburanților, ...
Libertatea
Medic din Capitală, găsit înjunghiat în urma incendiului izbucnit în ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Țara din lume care are suficient plutoniu pentru 5.500 de arme atomice și ...
Libertatea
Ba baiatule, tu esti prost cu diploma. Ce legatura are Pandurii?? Au jucat bine in campionat, iar apoi au batut tot pana au ajuns in grupe, cu ce i-a ajutat Steaua?? Esti cretin??
CATE PARTICIPARI AU AVUT ACESTE ECHIPE IN CL??? S-AU DESFINTAT SAU FALIMENTAT DUPA PRIMA ACCIDENTARE ???
AI DREPTATE 100% !
NU VREAU ECHIPA DIRECT IN CL !!!! IAR SA MEARGA NISTE IDIOTI FARA SA MUNCEASCA IN CL SI APOI SA INJURE STEAAUA????!!!! SA MUNCEASCA TOATA LUMEA!!!
De ce au Thun si St. Gall misiune imposibila ca n-am priceput, sa inteleg ca Dinamo Kiev, Rapid Viena, Genk sau Kuban sunt echipe de netrecut? Lol...articole scrise de amatori care isi fac curaj ca proshtii cand e evident ca Romania cu doar 2 echipe nu va reusi sub nicio forma sa treaca mai sus in clasament.
Mai bine sa jucam in continuare preliminarii, daca intram cu vreo echipa direct in CL, iar incep negocierile la usa lui Mitica. Cum credeti ca s-au volatilizat banii din conturile Otelului, sau de ce credeti ca Paszkany, dupa ce a incasat de doua ori la rand banii din CL nu a fost in stare sa-si adune o echipa care sa se bata la campionat? Tehnica e simpla: va facem campioni, jucati in grupe, dar macar jumatate se intoarce la noi, pe cai nestiute. Nu ca Jiji nu ar proceda la fel, dar din pacate pt el, singura sursa de venit a ramas Steaua. Asa ca nu poate sa dea un tun si sa ramana fara salariu in urmatorii ani, e nevoit sa mizeze un pic si pe performanta, aia vinde biletele.
..daca Steaua nu era egalata in mod penibil la Varsovia, dupa ce'a bagat autobaza aproape tot meciul, era mai bine cu coeficientu'...
Sa strangem puncte sa vina milogii de la CFR sa investeasca in arbitrii 1 mil de euro pe fatza ca pe ei nu ii cauta DNA si sa mearga in grupe cu moaca sa ia baniii, s-a si vazut acuma ca era greu sa ajungi in grupe au lasat'o moale....un fotbal si o justitie infecxta...ala pentru valiza cu bani data ca premiere e in puscarie dar nimeni nu a investigat jucatorul de la U cluj de unde a luat banii de in ultimele minute a provocat un fault intentionat fara sa fi avut posibilitatea sa ajunga la minge si cu acel gol CFR a luat titlul si banii din liga...cum sa nu ramana ursul fara coada?
Explic pentru cei care rationeaza mai greu: Daca in locul Clujului, Urziceniului sau Galatiului, echipe de mana a treia din fotbalul romanesc si de mana a cincea in fotbalul european, dar care au luat "potul" de bani din ULC timp de cinci ani consecutivi datorita eforturilor Stelei in special, ar fi fost Glasgow Rangers (o echipa cu multe traditii si performante europene in ultima suta de ani), atunci niciodata Rangers n-ar fi ajuns la faliment. In schimb, Galatiul, Clujul sau Urziceniul ar fi fost tot acolo unde sunt si acum, adica ZERO! Mai pe scurt, banii pe care UEFA i-a dat acestor echipe nu le-a ajutat cu nimic; pur si simplu au intrat in buzunarele patronilor si atata tot!
Corect, asta e parsiv rau de tot! Dar cand vede ca banii pe care ii pune la dispozitie in UCL ii iau aia de la Urziceni sau de la Galati si patronii lor desfiinteaza cluburile in sezonul urmator, atunci va trebui sa schimbe regulile. Pentru ca daca nu o face ii sar in cap patronii lui Milan, Juventus, Bayern, Chelsea. Arsenal, Man United, Liverpool, Barcelona, Real, Porto, Benfica, etc. Pe buna dreptate, daca asa ar proceda fiecare dintre aceste echipe, UCL ar ajunge in faliment! Ca exemplu, Glasgow Rangers a retrogradat in liga a 5-a datorita problemelor financiare. Te asigur ca daca ar fi participat in grupele UCL in locul Urziceniului, Clujului sau Galatiului era salvata!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.