FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - SEPSI 0-3

FOTO Lecție de bun simț » Cum arăta sectorul fanilor oaspeți după Dinamo - Sepsi

Fanii veniți de la Sfântu Gheorghe au făcut curățenie în sectorul ocupat pe arena Arcul de Triumf la victoria 3-0 cu Dinamo. +5   FOTO
Fanii veniți de la Sfântu Gheorghe au făcut curățenie în sectorul ocupat pe arena Arcul de Triumf la victoria 3-0 cu Dinamo.

Articol de , - Publicat marti, 01 august 2023 02:37 / Actualizat marti, 01 august 2023 09:15

Fanii veniți de la Sfântu Gheorghe au făcut curățenie în sectorul ocupat pe arena Arcul de Triumf la victoria 3-0 cu Dinamo. 

Sepsi a avut o galerie formată din 40 de persoane pe stadionul Arcul de Triumf. Fanii covăsneni au oferit o demonstrație de fair-play din primul până în ultimul minut. 

FOTO. Fanii lui Sepsi, lecție de bun simț pe arena Arcul de Triumf

În startul partidei, când suporterii dinamoviști au scandat „România, România!”, oaspeții s-au ridicat și au aplaudat. 

Un alt moment deosebit s-a petrecut imediat după fluierul final al lui Istvan Kovacs. Fanii veniți de la Sfântu Gheorghe au făcut „curățenie bec” în sectorul pe care l-au ocupat. 

Imaginile intrate în posesia Gazetei arată peluza la fel de îngrijită ca înaintea meciului. 

VIDEO. Laszlo Dioszegi: „Așa este normal, fotbalul e doar un joc”

Și galeria lui Dinamo a primit aprecieri, chiar din partea lui Laszlo Dioszegi, finanțatorul lui Sepsi. 

„Nu a fost o victorie atât de clară. Eu nu cred că a fost atât de ușor pe cât o arată scorul. Jucătorii noștri au dat tot ce au putut, au meritat victoria, dar trebuie să felicităm și Dinamo. Au jucat destul de bine. Așa este normal să fie în tribune, fotbalul este doar un joc”, a spus Dioszegi pentru GSP.ro. 

VIDEO CU FAZA. Gol validat cu VAR în Dinamo - Sepsi: „câinii”, prinși descoperiți de Alimi

Citește și alte știri de la Dinamo - Sepsi: 

Victoria cu Dinamo nu l-a entuziasmat pe Liviu Ciobotariu: „Vreau să fiu sincer. Trebuie să o spun!”
Dinamo - Sepsi 0-3
Victoria cu Dinamo nu l-a entuziasmat pe Liviu Ciobotariu: „Vreau să fiu sincer. Trebuie să o spun!”
„Total nedrept, injust!” » Ovidiu Burcă a analizat ce îi lipsește lui Dinamo în startul de sezon: „Nu vreau să mă plâng, dar...”
DINAMO - SEPSI
„Total nedrept, injust!” » Ovidiu Burcă a analizat ce îi lipsește lui Dinamo în startul de sezon: „Nu vreau să mă plâng, dar...”
Citește și:
Transfer de nicăieri: FCSB a oficializat la ora 20:00 prima achiziție a verii!
Superliga
Transfer de nicăieri: FCSB a oficializat la ora 20:00 prima achiziție a verii!
Cum se va numi noua Dacia electrică » Surpriza la care nimeni nu se aștepta!
Noutati auto
Cum se va numi noua Dacia electrică » Surpriza la care nimeni nu se aștepta!
Grecii anunță: „Răzvan Lucescu s-a despărțit de PAOK”
Campionate
Grecii anunță: „Răzvan Lucescu s-a despărțit de PAOK”
Cu un pas în Bundesliga: Schalke a trimis oferta pentru internaționalul român!
Stranieri
Cu un pas în Bundesliga: Schalke a trimis oferta pentru internaționalul român!
FOTO Noua Dacia electrică: a fost anunțat oficial numele. Mașina va fi fabricată în Slovenia
Profit.ro
FOTO Noua Dacia electrică: a fost anunțat oficial numele. Mașina va fi fabricată în Slovenia
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”

Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”


Comentarii (45)
steaua.libera
steaua.libera  •  02 August 2023, 10:24

Presa a cam uitat sa-l intrebe pe dl Dioszegyi ce parere are despre recentele declaratatii ale lui Viktor Orban de la Tusnad.

creeperno534
creeperno534  •  01 August 2023, 22:43

Foarte bine!

Tibisor
Tibisor  •  01 August 2023, 19:45
Postat de Matt124 pe 01 August 2023, 09:07

Sepsi are 15 fani în total, în majoritate sunt rudele jucătorilor.. Cine sa facă mizerie? Sigur, civilizația de Ardeal, am mai auzit aceasta vrajeala... Ne conduc ardelenii de peste 30 de ani, si am ajuns la coada Europei...

Mai citeste odata propriul tau comment , poate retii ce prostii ai scris ! Ardelenii au condus tara asta ?? Serios ?? *** ??

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (45)
Comentează