bluev1bes  •  12 Mai 2011, 13:00

Pai cu 2 lei biletul cum sa nu fie 10000 de spectatori :))) foarte jenant

dellux
dellux  •  12 Mai 2011, 10:44

... sunt tolerate, în timp ce formaţiile vinovate că „nu au băgat zeci de milioane în fotbal” (citat dintr-un clasic care iubeşte cantitatea, nu calitatea) trebuie arse pe rug. Iertare, domnilor, că ne dorim să câştigăm campionatul fără să ne fi anunţat ţelul încă de la început! Sau trebuia cumva să-i cerem voie vreunui nemuritor? FC Oţelul Galaţi ACESTA ESTE COMUNICATUL INTEGRAL AL OTELULUI ! mai slugilor lui Iancu

dellux
dellux  •  12 Mai 2011, 10:41

... Lovitura de la 11 metri a fost ratată, dar subiectul este altul: jucătorul care faultează în minutele de prelungire, Ivan Vukadinovici, a provocat şi penaltiul clar din minutul 61 transformat de Liviu Antal. Având deja un cartonaş galben, fundaşul de origine sârbă ar fi meritat eliminarea, dar nu s-a întâmplat acest lucru. Cine şi împotriva cui a greşit arbitrul, stimaţi judecători? Este indecent să publici aberaţiile unor vieţuitoare care mai întâi au ademenit pe cale oficială (consultaţi siteul lui FC Timişoara!) adversarul lui FC Oţelul din etapa a 32-a, pentru ca apoi să-şi permită să decreteze că „Oţelul a omorât fotbalul”. Practicile primitive ale „nemuritorilor” sunt tolerate, î

dellux
dellux  •  12 Mai 2011, 10:39

Reluările televiziunii care a transmis evenimentul nu permit decât în prima situaţie observarea unui ofsaid minor (dar este ofsaid), în schimb un alt atac al lui Paraschiv, la 1-0, este oprit incorect sub acelaşi pretext. Nicio reluare, niciun comentariu! Acelaşi joc, tot în prima repriză: Silviu Ilie este călcat în mod odios pe abdomen de un adversar (fără minge!) şi ratează câteva partide, dar cartonaşul roşu aferent unui asemenea gest rămâne în buzunarul arbitrului. I se mai întâmplă şi „liderului scandalos”. Până şi jocul cu CS Gaz Metan Mediaş încheiat la egalitate a beneficiat de ghilotină: „Oţelului i s-a acordat un penalti în minutul 94, deşi faultul s-a produs în afara careului.”

dellux
dellux  •  12 Mai 2011, 10:37

Unde este obiectivitatea mass-media dacă la nici trei minute de la terminarea unei partide sunt sunaţi finanţatorii echipelor adverse ca să dea verdicte în direct şi la ore de maximă audienţă? Cum este posibil ca victoria FC Oţelul de la Chiajna, 2-1 cu CS Victoria Brăneşti, să fie anatemizată după ce doar ultima fază a meciului este disecată? Golul lui John Ibeh, marcat la scorul de 1-0, dar anulat injust (este părerea noastră, dar de ce n-ar fi literă de lege şi opinia FC Oţelul Galaţi?), nu s-a bucurat de nici măcar o reluare în emisiunile de specialitate. Imparţialitate? Rara avis! Partida cu FC Universitatea Craiova a fost tratată în aceeaşi manieră: „Liderul câştigă cu două golur

dellux
dellux  •  12 Mai 2011, 10:32

11 MAY 2011, 12:46 ... fiind de multe ori reproduceri mot-a-mot ale afirmaţiilor transpirânde care ocupă spaţiul de antenă de dimineaţa până seara. Nu este culpa FC Oţelul Galaţi că anumite publicaţii scriu cronica urmărind meciul la televizor, ratând astfel evenimente demne de a fi consemnate. Formatorul de opinie, neavând astfel toate elementele la dispoziţie, reflectă un adevăr trunchiat, o realitate cosmetizată care poate constitui punctul de plecare al unei campanii denigratoare fără precedent. Unde este obiectivitatea mass-media dacă la nici trei minute de la terminarea unei partide sunt sunaţi finanţatorii echipelor adverse ca să dea verdicte în direct şi la ore de maximă au

dellux
dellux  •  12 Mai 2011, 10:25

11 MAY 2011, 12:46 D-ale nemuritorilor Asistăm fără voia noastră la un spectacol grotesc alimentat de o parte a mass-media, altfel o forţă incontestabilă. Pe baza unui rechizitoriu frust, opiniei publice i se furnizează victima perfectă care întruneşte următoarele condiţii: echipă de categorie inferioară, fără patron tumultuos, cu obiectiv ajustabil şi tradiţie insignifiantă pentru bazinul naţional microbistic. Parcursul formaţiei noastre a fost privit cu condescendenţă până când „gluma”, etichetă-şablon, s-a îngroşat. Brusc, FC Oţelul Galaţi a devenit un „lider scandalos”, „liderul din ofsaid” sau „campioana greşelilor de arbitraj”, titlurile din presa de specialitate fiind de mult

iulie32
iulie32  •  12 Mai 2011, 09:47

La 2 lei biletul aveti si voi 10000 de spectatori.Ce nebunie!

vataselu
vataselu  •  12 Mai 2011, 09:00

ce preturi se anunta pentru duminica ? stie careva ?

cristibabas
cristibabas  •  12 Mai 2011, 07:40

Organizarea a fost de tot rasul la casele de bilete! Au fost persoane care au cumparat cate 100-200 de bilete. Cum de s-a permis asta? Probabil ca in ziua meciului va fi 50 lei biletul la peluze. Oare autoritatile se vor autosesiza? Sper ca sa-i vaneze pe speculentii astia nesimtiti si sa ne lase sa ne bucuram cu totii de spectacol.