FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID

VIDEO CU GOLUL Faza primei reprize din CFR Cluj - Rapid » A marcat după ce și-a dat la propriu cu stângul în dreptul!

Articol de - Publicat duminica, 19 martie 2023 20:04 / Actualizat duminica, 19 martie 2023 20:07

Ghanezul Nana Boateng (28 de ani) a marcat cu multă șansă golul de 2-1 al meciului CFR Cluj - Rapid, în minutul 23.

Derby-ul „feroviar” din Gruia a început cu „focuri de artificii”. Janga a deblocat tabela după doar 4 minute, din penalty, iar Kait a egalat câteva acțiuni mai târziu. Scorul primei reprize a fost stabilit de Nana Boateng, cu execuția norocoasă din minutul 23.

VIDEO CU GOLUL. Boateng a marcat în CFR - Rapid după ce și-a dat la propriu cu stângul în dreptul

Camora a executat lung o aruncare de la margine. Janga a deviat cu capul, apoi mingea s-a plimbat confuz la 8 metri de poarta lui Horațiu Moldovan.

Boateng s-a trezit în posesie. Înainte să lanseze șutul cu piciorul drept, a alunecat și a „șters” mingea cu stângul. A rezultat o execuție ușor comică, dar imparabilă pentru portarul rapidist.

Pentru Boateng este a 3-a reușită stagională în SuperLigă. Mai punctase în remiza 1-1 cu UTA și în victoria 5-2 contra Petrolului.

FOTO Mihai Rotaru, transfigurat la „oficială” » Flancat de Bobonete și de un fost ministru, și-a înecat amarul în whisky după golul lui Edjouma

VIDEO Nici n-a apucat să debuteze în Liga 1, dar Marius Șumudică pariază pe el: „Ce fotbalist! Cel mai bun din România la ora actuală!”