FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC VOLUNTARI 3-0

Borja Valle, mesaj direct pentru Pablo Cortacero » Gestul vedetei „câinilor”, imediat după golul de azi

Gestul lui Borja Valle / Captură TV Digi Sport

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 noiembrie 2020 22:09 / Actualizat vineri, 20 noiembrie 2020 23:07

Dinamo a dat semne de revenire în meciul cu FC Voluntari, una dintre „victimele” preferate ale „câinilor” din ultimii ani. Roș-albii n-au fost întrebuințați prea mult de ilfoveni, astfel că Dinamo obține prima victorie după două luni, scor 3-0

Problemele imense din cadrul echipei, care se află la un pas de un colaps, au ieșit din nou la suprafață în minutul 71, după ce Borja Valle a majorat avantajul „câinilor.

Imediat după golul secund reușit de Dinamo, Borja Valle a mers către camerele TV de la marginea terenului și a făcut un gest simbolic către oamenii din conducerea lui Dinamo, cărora le-a arătat obrazul. Câteva minute mai târziu, Valle a reușit „dubla”, ajungând la cinci goluri marcate pentru formația alb-roșie.

În ultima perioadă, jucătorii lui Dinamo și-au sunat permanent impresarii pentru a-i delega să depună actele la FIFA ca să devină liberi de contract. Detalii pe larg, AICI!

VIDEO Andrei Radu, fundaș Dinamo: „E dureros, e o perioadă grea pentru noi”

Cosmin Contra, devastator înaintea meciului cu Voluntari » „Mușcă” din conducere: „Nu mai accept minciunile din club, vreau să plec!”

Acuzații majore la GSP Live! Un fost jucător de la Dinamo: „Cortacero e «săgeată», să vă spun cine a fost escrocul”