FOTBAL  »  Superliga  »  RATARE

VIDEO + FOTO Ratarea campionatului? Ocazie uluitoare în primul meci al zilei din Liga 1

În minutul 32 al confruntării dintre Gaz Metan Mediaș și CS Mioveni, Alexandru Buziuc (28 de ani), atacantul oaspeților, a irosit o situație imensă. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 11 aprilie 2022 18:45 / Actualizat luni, 11 aprilie 2022 19:00

La 2-0 pentru Mioveni, Buziuc și-a „permis” să risipească o șansă rarisimă de a înscrie, în duelul contând pentru etapa #4 din play-out.

Se face: „Lewandowski a anunțat noua echipă” » Vestea momentului
MERCATO

Buziuc, ratare uluitoare în Gaz Metan - CS Mioveni

Buziuc i-a pasat lui Tomczyk, polonezul a finalizat în bară, iar mingea a ricoșat la fostul atacant de la FCSB. Cu poarta goală în față, de la 11 metri, Buziuc a trimis peste!

În actualul sezon de Liga 1, Buziuc a reușit 5 goluri și 2 pase decisive în 29 de partide pentru CS Mioveni.

Cum stau Gaz Metan și CS Mioveni în play-out

Mai multe știri de actualitate din Liga 1:

Conexiunea italiană: cine e bărbatul misterios care a venit să-l urmărească pe Tavi Popescu. „Am greșit față de el, dar am plătit”
FCSB
Victor Becali îl face praf pe Steliano Filip: „E complicat dacă n-ai caracter”
DINAMO

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”