FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCU CRAIOVA

FOTO Radu Petrescu i-a enervat pe campionii de la CFR! Camora a cerut penalty la prima atingere din disputa cu FCU Craiova

În minutul 62 al disputei cu FCU Craiova 1948, CFR Cluj a cerut lovitură un penalty, la duelul dintre Mario Camora (34 de ani) și Radu Negru (22 de ani). În acel moment, scorul era 2-2. +2   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 16 iulie 2021 23:15 / Actualizat vineri, 16 iulie 2021 23:15

Nou-promovata FCU Craiova a oferit o replică serioasă pe terenul campioanei CFR Cluj. A marcat două goluri în prima repriză, apoi s-a mulțumit să se apere și lovească pe contraatac. „Feroviarii” au contestat o decizie luată de „centralul” Radu Petrescu în repriza secundă.

CFR Cluj a cerut penalty în meciul cu FCU Craiova

Căpitanul Camora a fost odihnit de Marius Șumudică. Introdus în minutul 61, internaționalul român a avut o incursiune periculoasă, chiar la prima acțiune. A căzut în careu, după o alunecare neinspirată a lui Radu Negru. Alt Radu, „centralul” Petrescu, a ezitat în luare unei decizii.

După câteva secunde de confuzie a dictat o repunere din colțul careului de 6 metri. Reluările arată că Mario Camora duce piciorul drept spre adversar, căutând contactul, apoi cade spectaculos. Imprudența lui Negru ar fi putut fi sancționată.

Gigi Becali a început războiul cu CFR Cluj: „Vreau să piardă! L-am sunat pe Șumudică, dar nu a halit gluma”

FOTO A prins-o. Sau nu! Gafa începutului de campionat » Cum s-a marcat în Sepsi - Clinceni

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”