FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - U CLUJ 1-0

Ce aroganță! Tehnicianul Petrolului o atacă pe ASA: ”Au un atacant bun, Vassaras! Ah, voiam să zic Manolov, Vassaras e la CCA” ;)

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 mai 2015 22:01

Valentin Sinescu, antrenorul interimar al celor de la Petrolul, a înțepat-o pe ASA Tg. Mureș înaintea duelului direct din campionat.

”Cei de la ASA au mulți jucători experimentați: Mureșan, Sepsi, Zicu, Goga, prietenul meu N'Doye. Mai au un atacant bun, Vassaras. Ah, ba nu, am făcut eu o confuzie, e vorba de Manolov, Vassaras e la CCA”, a spus Valentin Sinescu la DolceSport.

Replica sa face aluzie la greşelile grave de arbitraj care s-au făcut în acest campionat în favoarea celor de la ASA în timpul mandatului de preşedinte al lui Kyros Vassaras.

Meciul dintre ASA Tg. Mureş şi Petrolul va avea loc sîmbătă, de la ora 21:00, DigiSport 1, Look TV şi liveTEXT pe GSP.RO.

Citește și:
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Campionate
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (36)
costi42
costi42  •  10 Mai 2015, 15:13

atacantul vasaras,secondat de diaconu dirijati de burleanu ,cusecundul chivorchian si cati mai sant pe acolo ,orcum sant mai multi...

444001919101397
Florean Andrei  •  10 Mai 2015, 12:42

Sinescu are dreptate. Este incredibil cum, nici acum când justiţia şi-a spus cuvântul, FRF nu o retrogradează pe ASA. Burlene, justiţia l-a condmnat pe V Avram pentru că a primit mită pentru arbitraje favorabile la ASA. Au trecut câteva luni de când Avram este la bulău, nu crezi că ar fi cazul să retrogradezi ASA, aşa cum scrie la regulament ?

sslr
sslr  •  10 Mai 2015, 12:27

tovarase ***. esti marturie ca avem suporteri dupa chipul si asemanarea oamenilor din fotbal.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (36)
Comentează
Close