Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) O postare savuroasă :))))))))))))))))))))) și plină de adevăr !!! Hai să trăiești Mitrule ! La mulți ani !!! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
esti rapidist
prazar prost ,in anul in care piturca a luat gheata de bronz steaua a ajuns in semifinalele cupei campionilor ,cand camataru lua gheata de aur ,dinamo era scoasa de 17nentori .
se vede ca esti mic .gheata de aur a fost desfiintata in 90 si reluata prin 96, cu un sistem mai complex care sa nu mai permita manevre. era singurul trofeu european care puteai sa-l iei fara sa bati pe nimeni in europa ,asa ca evident singurul la care avea sanse dinamo :)))))manevre au mai facut si grecii de ex,dar de bun simt cat de cat .dinamo in schimb a ramas in istorie drept singura echipa care a luat gheata de aur printr-un blat atat de evident incat organizatorii au dat trofeul si aluia de pe locul 2
://www.historia.ro/exclusiv_web/general/articol/meciurile-ceausescu-steaua-draghici-dinamo
Războiul" soţiilor După cum îşi aminteşte Ion Coman, rivalitatea sportivă dintre Nicolae Ceauşescu şi Alexandru Drăghici a fost preluată şi de soţiile acestora. „Uneori erau certuri între el şi Drăghici, dar nu atât între ei, cât între soţii, Elena Ceauşescu şi Marta Drăghici", ştie fostul ministru al Apărării Naţionale. Polemicile erau de notorietate în epocă. „Gheorghiu-Dej era sufocat de ambiţiile celor două şi în cele din urmă le-a interzis să mai asiste la meciuri de fotbal", a relatat şi Alexandru Bârlădeanu („Alexandru Bârlădeanu despre Dej, Ceauşescu şi Iliescu. Convorbiri", Bucureşti, Evenimentul Românesc, 1997).
Nu sunt comunist, insa Ceausescu a glumit, n-o luati de buna ca pelicanii.
Gheata de aur nu s-a desfiintat(cu 2 de "i"*, maidanez prost ce esti), in 2001(maidanez prost ce esti)! acum se acorda pe un sistem cu coeficienti(maidanez prost ce esti)! astfel, un gol inscris de goleadorul adus de voi(maidanezi prosti ce sunteti), din marele campionat al Lituaniei sau Letoniei ori Lesoto, chiar nu conteaza, face cat o jumatate de gol al lui messi! spre exemplu: daca Messi inscrie 50 de goluri intr-un sezon, polonezul vostru(maidanezi prosti ce sunteti) va trebui sa inscrie 101 goluri ca sa ia gheata de aur!
Lasă că și pișurcă al vostru a câștigat o astfel de gheată, pe valoarea lui, desigur, fără niciun fel de ajutor din partea echipelor adverse. Tocmai de aceea a avut marele pișurcă suucesuri nebănuite la Lens când s-a transferat în 1989.........
În anii '80, Valentin Ceauşescu a dus mai departe tradiţia tatălui.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.