Alte știri din fotbal
Incertitudinea a ajuns la cote maxime la Hermannstadt » Căpitanul echipei n-are habar ce se va întâmpla: „Nu am fost anunțați când ne reunim”
0
Marius Niculae: „O singură echipă m-a impresionat la Mondial” + Cum o vede pe Dinamo
0
Anunț oficial despre noul Stadion Dinamo: „Atunci vor reîncepe lucrările!”
0
„Sfârșitul unui capitol” pentru Adam Nemec
0
Știri din fotbal internațional
Au mare încredere că pot elimina Franța de la Mondial
0
Președintele țării a „erupt”, după eliminarea de la Mondial: „Selecționer incompetent!”
4
E la 88 de minute de recordul stabilit de Walter Zenga la CM » Reacția italianului: „Diferența e notabilă”
3
Emoționat până la lacrimi de scrisoarea lui Deschamps: „Rareori îmi arăt sentimentele”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Dua Lipa a postat primele imagini din luna de miere, în Coasta Amalfi, ...
Libertatea
Imagini incredibile de la exercițiile militare din Coreea de Sud: un roi de ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cazul Caracal, după 7 ani. Nicolae Alexe, dat exemplu de IGPR despre cum se ...
Libertatea
Citeste inca o data comentariul meu. Eu am spus clar ca achizitiile CFR-ului sunt bune pentru campionatul Romaniei, pe care CFR oricum il castiga, nu am spus ca a facut vreo alta echipa din tara transferuri mai bune. Rondon luni e dat afara, marti semneaza, dovada ca era un jucator bun si vandabil. 30% din parcursul european al CFR-ului de anul trecut se datoreaza lui Vinicius, adversarii din Romania il doreau in formol tocmai pentru ca era bun, tinea apararea si dadea goluri din faze fixe atunci cand echipa mergea prost si era mai mare nevoie de el. De cate ori a salvat Vinicius CFR-ul anul trecut?
Se cheama scouting si exista oameni platiti pentru asa ceva. Sigur ca strambam din nas cand vedem fotbalisti din liga a doua transferati la noi. Doar ca, ce sa vezi, multi dintre acestia sunt net peste ceea ce gasim in campionatul Romaniei. Si iti dau exemple: Camora, cand a fost adus, din liga a doua portugheza a venit. Sau sa vorbim de Debeljuh? Inainte de Hermannstadt a jucat in liga a patra italiana. Pana la urma asta e talentul scouter-ului, atunci cand e profesionist, sa gaseasca astfel de jucatori. Putini sunt cei care debuteaza si cresc doar la echipe de prima liga.
Rondon, luni pleaca, marti semneaza. Vinicius, omul pe care toti suporterii adversarelor, nu demult. il doreau in formol, acum mare idol. Al cui? C.F.R. cu 10 achizitii mediocre, comparat cu: Farul, C.S.U., F.C.U., Rapid, F.C.S.B., reesapatorii, de anu asta, pare ceva... cam exagerat.
Decat 10 transferuri mediocre, mai bine aduceau doi fotbalisti adevarati si-i tineau pe Vinicius si Rondon, care erau caliti in Europa. Singurele transferuri care merita in vara asta pentru CFR sunt cele ale lui Arlauskis si Bordeianu (daca se face pana la urma). In rest, noii veniti sunt buni pentru campionatul Romaniei in care CFR oricum nu are rival.
Problema nu este că schimbă pe ici,pe colo, prin locurile esențiale ,problema este valoarea celor veniți care este sublimă,dar lipsește cu desăvârșire! Cum mai oameni buni să aduci jucători de liga a doua,rezerve ilustre ,atacanti care au marcat 40 de goluri in 10 ani și să ai pretentii sa accezi în grupe. Pentu ce plătește dl Varga armata aia de bagatori de seamă dacă nu sunt în stare să găsească jucători măcar decenței.?
Nu mai merge ma cu "strambele" ciobanesti :)))
Sumudica parca nu gandeste deoc. A luat o echipa buna, care juca (dovada ca este campioana tarii). O schimba radical, aducand jucatori care au nevoie de timp pentru a se adapta. Probabil ca nu va avea cine stie ce rezultate cu aceasta echipa si va fi schimbat, iar CFR se va trezi fara antrenor si fara echipa. Parca este un plan facut de Becali pentru a distruge CFR-ul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.