Comentarii (35)
827758200635518
Constantin Ionut Florin  •  13 Mai 2019, 13:29

Tare curios sunt cum a reușit fenomenal ul reporter sa audă în vacarmul ala ce și au șoptit cei doi în engleza, și 4 minute în plus pai dacă a fost întreruperea aia din prelungiri... Dar na.. Gsp

ion.ionescu
ion.ionescu  •  13 Mai 2019, 11:44
Postat de jonescu pe 13 Mai 2019, 11:06

...cine ti-a spus ? Arlauskis sau Pigliacelli !

Ăştia ştiu doar să provoace scandaluri. Le e greu (lene şi incompetenţă) să obţină informaţii din teren, să facă presă adevărată, şi atunci le inventează, din redacţie sau de acasă...Mai ales că CSU l-a supărat rău de tot pe Gigi, păstorul lor !

dinamo_fan
dinamo_fan  •  13 Mai 2019, 11:54
Postat de para.para pe 13 Mai 2019, 11:40

"Pe finalul meciului, reporterul GSP a surprins un dialog incredibil între portarii Mirko Pigliacelli și Giedrius Arlauskis. Italianul i-a cerut lituanianului în prelungiri să-i lase pe oltenii lui să dea gol!" - cum i-a cerut, prin semne sau cum? Sa intelegem ca Pigliacelli a stat in prelungiri doar in careul CFR-ului, ca altfel nu se explica ***. Aaaaa, gata, am descoperit. Pigliacelli i-a strigat din poarta in poarta lui Arlauskis, dar doar gigistul de serviciu trimis la Cluj a auzit strigarea.

in redactie sunt angajati cititori pe buze pentru astfel de faze.

dakesis
dakesis  •  13 Mai 2019, 11:08

nenea jurnalistu' cu particulara, o spuneti de parca arbitrul ar fi prelungit meciul asa, de dragu' amorului. Pai nu a stat ala de la cfr la pamant cateva minute in prelungiri? nu era normal sa se prelungeasca? Ati mai si platiti pt facultatea aia, asa e?

1603630919884559
Belciug Gigi  •  13 Mai 2019, 12:06
Postat de dinamo_fan pe 13 Mai 2019, 11:54

Au si cititori de ganduri, in carti de joc si in cafea! E redactia dracului la gigisp.ro!

miki123
miki123  •  13 Mai 2019, 11:31

De asta sunt atâtea bancuri despre prostia oltenilor!!! Așa au făcut și când au încurcat Rapidul și a câștigat Steaua campionatul! Oltenii nu au avut nimic de câștigat atunci și au pierdut și calificarea în uefa! Muicăăă...de ar durea prostia, ar urla Oltenia!?!

10155074652718103
Muzzi Ciprian  •  13 Mai 2019, 12:04
Postat de robotzel pe 13 Mai 2019, 11:08

cand aud ce spui tu ma ingrozesc. te-ai uitat prea mult la meciuri de hochei. Acolo se joaca cu timp efectiv de joc. la fotbal nu se joaca asa. daca s-ar juca asa ar trebui ca meciul sa dureze probabil 3-4 ore.

bati campii, Darie! adica, dupa mintea ta creata, arata aditionalul 4 minute de prelungire, moment in care unu se tranteste la pamant ca are crampe, cum se intampla mereu cand o echipa conduce...si daca ala sta la pamant fix 4 minute, arbitrul poate sa fluiere finalul meciului, fara sa fi jucat nici macar o secunda din cele 4 minute de prelungiri? sincer, tu te auzi ce aberezi? mai ai frati pe acasa?

Muzzi Ciprian  •  13 Mai 2019, 12:07

in alta ordine de idei Craiova nu marca nici daca jucau si acum! treaba cu portarii vorbind intre ei e o porcarie inventata, ca multe altele pe gspeste.ro! ca veni vorba, nu ii ajuta pe olteni nici macar un egal, o sa vedeti de ce! le va da Viitorul cu terenul in cap in ultima etapa!

bodrin
bodrin  •  13 Mai 2019, 11:27

Chiar dacă Arlauskas ar fi părăsit poarta zăpăciții din echipa Craiovei nu ar fi marcat. N-am văzut de mult așa un amatorism în atac! De fapt, în curtea școlii, am văzut de multe ori băieți marcând goluri foarte frumoase. Dacă o echipă că a Craiovei este în partea superioară a clasamentului înseamnă că liga noastră e zero. La fel de subțire joacă și băieții cu pretenții de fotbaliști de la Viitorul, FCSB...Nici echipele noastre nu sunt de Liga Campionilor, nici Liga Campionilor nu-i de nasul lor! Hagi ( fost într-adevăr fotbalist talentat - dar nu mult mai mult) vorbește aiurea, se crede mai mare decât este!