FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CRAIOVA 2-0

CFR CLUJ - CRAIOVA 2-0 // Statistică FABULOASĂ: împotriva cui înscrisese Lacina Traore ultimul său gol în Liga 1

Articol de - Publicat sambata, 19 octombrie 2019 22:09

Lacina Traore, 29 de ani, ivorianul din atacul CFR-ului, a făcut uitate evoluțiile modeste pe care le-a avut de la revenirea în „Gruia”. Contra Craiovei, acesta a deschis scorul în minutul 70. Omrani a închis tabela opt minute mai târziu, iar campioana s-a impus în fața Craiovei, 2-0.

Ce moment și-a găsit Lacina Traore să perforeze din nou plasele din Liga 1! Ivorianul l-a învins pe Pigliacelli în minutul 70, printr-o execuție de clasă: șut plasat, cu stângul, de la marginea careului.

O statistică interesantă scoate în evidență un amănunt spectaculos: ultimul gol reușit de Traore în România se întâmpla în 2010, când Lacina înscria tot în poarta Craiovei. Nu împotriva actualei echipe, ci contra Craiovei lui Mititelu, antrenată la acea vreme de același Victor Pițurcă.

Lacina Traore a evoluat de-a lungul carierei pentru Stade d'Abidjan, CFR Cluj, Kuban Krasnodar, Anzhi Makhachkala, Monaco, Everton, CSKA Moscova, Sporting Gijon, Amines, Ujpest și, din nou, CFR Cluj.

AICI ai toate detaliile de la partida CFR Cluj - Craiova

CFR CLUJ - CRAIOVA // VIDEO EXCLUSIV George Țucudean a făcut marele anunț: când revine pe teren

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional