FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FARUL 1-0

Concluzie categorică după CFR Cluj - Farul: „Nicio șansă cu FCSB”

Articol de GSP - Publicat luni, 02 mai 2022 07:21 / Actualizat luni, 02 mai 2022 10:00

CFR Cluj, liderul din Liga 1, a obținut o victorie la limită cu Farul, 1-0, și se pregătește de ultimele trei etape din campionat.

La finalul partidei din Gruia, Helmut Duckadam, fost oficial la FCSB, a analizat jocul formației lui Dan Petrescu și a prefațat duelul din ultima etapă din Liga 1, când CFR Cluj și FCSB s-ar putea duela într-un meci cu titlul pe masă.

Greșeala lui Petrescu care o putea costa titlul pe CFR Cluj: „E vina mea în totalitate! Le-am spus și jucătorilor”
CFR Cluj - Farul 1-0

Concluziile lui Duckadam după CFR Cluj – Farul

„Am fost surprins de jocul lui CFR. A fost foarte slab. Dacă nu ar fi avut un portar foarte bun în prima repriză, putea să piardă și meciul, și campionatul. Cred că CFR Cluj și FCSB se pot încurca doar între ele. Celelalte sunt cu gândul la Cupa României.

Parcă nu mai are acea plăcere de a juca, joacă pentru că trebuie să joace. Cu FCSB, CFR nu are mari șanse dacă joacă așa. FCSB e într-o formă foarte bună și are jucători care pot inventa orice. N-ar avea șanse CFR-ul dacă joacă așa, static, așteptând ceva pe contraatac”, a spus Duckadam, potrivit digisport.ro.

Farul a fost mult mai bună în prima repriză, jocul lor a fost mai bun, au avut 3 ocazii mari. La pauză am făcut schimbări de sistem și de jucători, iar ei n-au mai avut ocazii. Noi, la una dintre puținele ocazii, am marcat un gol foarte important. Mă bucură doar victoria în această seară. În primul rând, cei care au intrat pe teren au făcut diferența, toți. În al doilea rând, fanii au un mare merit astăzi. Aș vrea să le mulțumesc și să vină și la meciul cu Craiova. Ne-au împins de la spate, fără ei nu câștigam.

- Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

VIDEO Valeriu Iftime, dezvăluiri la GSP Live: „Am pierdut 8.200.000 de euro în fotbal”

Citește mai multe știri din Liga 1:

Gică Hagi, iritat după eșecul cu CFR Cluj: „Voi nu înțelegeți?! N-am cum să fiu favorit”

Farul a cerut penalty și gol! Două decizii de arbitraj pro-CFR la faze milimetrice » Ce arată reluările