FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 1-1

CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 1-1 // FOTO Imagine horror! Țucudean a ieșit cu fața tumefiată după meciul cu FC Botoșani

Captură TV Digi Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 iulie 2018 09:40

George Țucudean (27 de ani) a ieșit șifonat serios după meciul de aseară dintre CFR Cluj și FC Botoșani, scor 1-1, din prima etapă a noului sezon de Liga 1.

Atacantul ardelenilor a postat pe contul său de Instagram urmele lăsate de accidentarea din minutul 38, când s-a dat cap în cap cu Andrei Miron și și-a spart arcada.

Țucudean a ieșit plin de sânge pe marginea terenului pentru câteva minute, iar după ce a fost bandajat a reintrat pe teren.

15 goluri
a înscris Țucudean sezonul trecut din Liga 1, ieșind golgeter la egalitate cu Harlem Gnohere de la FCSB

CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 1-1
Au marcat: Vinicius 26 / L. Fulop 48