FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB 0-0

CFR CLUJ - FCSB 0-0 // VIDEO S-a resemnat Florin Tănase? Declarație la cald: „Titlul nu s-a pierdut în seara asta”

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 aprilie 2019 00:00

CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un derby de dat uitării, fără vreun șut pe poartă. Atacantul Florin Tănase (24 de ani) afirmă că pașii greșiți din fața echipelor „mici” vor conta la finalul sezonului.

Vezi AICI clasamentul actualizat din Liga 1

„E un rezultat negativ pentru noi. Ne pare rău. În prima repriză am avut o circulație bună de gazon, dar în repriza secundă nu ne-a mai ieșit jocul. Ei au avut alea două bare din fază fixă și un șut cu stângul.

Poate dacă riscam, obțineam victoria, dar și dacă pierdeam nu mai aveam nicio șansă la titlu. Eu cred că ardelenii se pot încurca. Toate echipele le pot pune piedici.

Nu cred că titlul s-a pierdut în seara asta. Șanse mai sunt, dar noi nu trebuia să facem atâția pași greșiți cu echipele mici”, a declarat Florin Tănase după meci.

„S-a simțit absența lui Pintilii. Este liderul nostru și cu siguranță am fi arătat altfel cu el pe teren”Florin Tănase

Vezi și:

CFR CLUJ - FCSB // Scandări xenofobe la Cluj! Peluza Roș-Albastră începuse „războiul” cu mult timp înaintea meciului

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”