FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

VIDEO Faza de 5 stele care l-a îngenuncheat pe Mandorlini! Coman și Olaru au creat un gol excepțional

Coman și Olaru au creat un gol excepțional în CFR Cluj - FCSB

Articol de - Publicat duminica, 10 decembrie 2023 21:02 / Actualizat duminica, 10 decembrie 2023 21:34

Darius Olaru (25 de ani) a egalat la 1 în minutul 26 din CFR Cluj - FCSB, o execuție spectaculoasă după o pasă de geniu a lui Florinel Coman. Ulterior, în minutul 45, Darius a ieșit accidentat, părea a fi o problemă gravă la piciorul stâng.

CFR Cluj a început mai bine meciul din Gruia, iar după câteva minute în care a pus presiune la poarta adversă a reușit să deschidă scorul prin Tachtsidis.

Încet-încet, FCSB a intrat în joc, iar în minutul 26 a modificat tabela prin Darius Olaru. A fost un gol de toată frumusețea, creat de el și Florinel Coman, cei mai importanți doi jucători roș-albaștri.

„Pe-ni-bil!” » Radu Naum a izbucnit, Ilie Dumitrescu n-a fost de acord: „Așa, prieteni, girați-l!”
FARUL - PETROLUL 3-1

VIDEO. Gol superb înscris de Darius Olaru în CFR Cluj - FCSB

Băluță l-a căutat pe Compagno cu o centrare în careul advers, dar defensiva CFR-ului a respins balonul la Florinel Coman. La 17 metri de poartă, Coman a așteptat infiltrarea lui Olaru și a pasat superb, peste toată apărarea adversă.

Darius a finalizat din prima, cu o execuție acrobatică prin care nu i-a dat nicio șansă lui Răzvan Sava, portarul gazdelor. A fost al optulea gol înscris de Darius în acest sezon de Superligă.

Faza l-a enervat la culme pe Andrea Mandorlini, care a rămas în genunchi și cu mâinile pe față după golul egalizator al lui FCSB.

Ulterior, în minutul 45, el a ieșit accidentat, cu o problemă aparent gravă la piciorul stâng, în care nu putea călca.

Tot din Superligă:

I s-a spart „eprubeta” lui Becali! Experiment încheiat după doar 3 meciuri

FCSB, ironizată de suporterii lui CFR Cluj » Ce s-a întâmplat înainte de startul partidei