Alte știri din fotbal
„Să-și intre în rol!” » Direct de pe stadion, unul dintre „copiii” lui Mircea Lucescu anunță obiectivul Corvinului în prima ligă: „N-am promovat doar să facem prezența!”
0
Imaginile bucuriei » Corvinul a declanșat fiesta, după promovarea matematică în Superliga
2
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
0
Adrian Mutu a văzut anunțul lui Giovanni Becali și a rămas perplex: „A îmbătrânit. El nu face așa greșeli”
2
Știri din fotbal internațional
MM Stoica nu s-a mai abținut: „Ar trebui interzisă în fazele superioare ale Ligii Campionilor, vă rugăm foarte mult!”
0
„Explozie” la Real Madrid, înainte de El Clasico » Doi titulari, aproape de bătaie la antrenament
0
Echipele de start în Bayern Munchen - PSG, duel stelar pentru finala Ligii Campionilor
10
Incident la Munchen, înainte de Bayern - PSG » 1.000 de fani, evacuați din metrou!
0
Lifestyle
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
8
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
13
Celebra fană a lui Bayern a înmărmurit Gala Met cu o costumație excentrică
2
Cea mai sexy antrenoare din România a leșinat în timpul meciului și a urmat scandalul: „Foame, disperare!”
2
Lista companiilor de stat pe care Sorin Grindeanu voia să le privatizeze: ...
Libertatea
SUA consideră că Ucraina nu va rezista nici măcar două zile fără ajutor ...
Adevărul
În România, a practicat atletism, handbal, rugby, volei și fotbal, apoi a ...
GSP SPECIAL
SUA și Iranul aproape de un acord istoric: memorandum de o pagină pentru ...
Libertatea
Nu m-am gândit la Teașcă, dar s-ar putea să ai dreptate. Teașcă a inventat victoria subită. El și ăla de la Sportul, ucrainianul. !
Problema e Istvan, dar stilul lui Edi e patentat de Titi Teașcă. Intră tare în pâine, scoate rezultate bune, le ia fraieri banii, după care caută motiv de ducă. Și totul într-un timp scurt.
Da, măi. Dar începem să facem pe filfizonii neînțeleși? Au luat trei boabe numai pentru spectacolul antrenat de Iedi. Meseria e bașca. :))
Vorba lui Porumboiu: Hațegan și Kovacs slugile CFR-ului. Și culmea e că ăia de la CCA îi deleagă când CFR-ul are nevoie de ei.
Kovacs a venit cu tema, ce nu-i clar?
Mi-ar plăcea să văd un lung metraj despre cariera lui Iedi. Eu l-aș numi: „Scurtele întâlniri cu fotbalul ale grăbitului Edi” :)) Nu vezi în antrenorat un mocofan ca el. Iediță n-a dus un tur la nicio echipă, dacă mai antrenează una o pune de-un CV.
Nea Istvan, mai ai sa îl dai afara de Enache și chiar ești în istorie. Nea Gino, Nea Burleanu, va place ce vedeți?
Adevarul e ca nu am vazut in niciun campioni nat arbitri trimisi in tribune ca in Romania. Arbitrii romani sunt si slabi profesional si extrem de aroganti si rautaciosi. Sunt nebuni si Hagi si Petrescu si Iordanescu , chiar asa ? Trebuie arbitrat in spiritul jocului , nu doar pana la absurd in litera lui.
Oare chiar asa de neinlocuit sunt acesti arbitri romani, mai ales cei care au ecusoane FIFA? Sunt de neatins? CCA-ul ala prea sta drepti in fata unor anumiti arbitri, iar grecul, care-si spune "presedinte", habar nu are de ce fac si cum dreg subalternii lui! Sigur ca Deaconu nu-i poate tine in frau pe arbitri. Nu se poate impune un "asistent" in fata unui ecuson FIFA si, de aici, intreaga debandada din arbitrajul romanesc! FRF-ul tace, LPF-ul tace si "ecusoanele" dirijeaza campionatul!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.