FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - POLI IAȘI

Gol de cascadorii râsului în Gruia, cu fostul jucător de la FCSB în prim-plan

Manea le-a luat fața adversarilor și a înscris golul de 2-0 // foto: captură TV @ PrimaSport

Articol de - Publicat sambata, 15 iulie 2023 23:09 / Actualizat sambata, 15 iulie 2023 23:19

Golul de 2-0 din CFR Cluj - Poli Iași a venit în urma unei faze cum rar se vede pe stadioane. Fundașul dreapta Cristi Manea a profitat de indolența adversarilor și a înscris un gol prețios.

CFR Cluj a început repriza secundă în avantaj, 1-0, grație golului înscris de Daniel Bîrligea în minutul 12. Elevii lui Andrea Mandorlini au ieșit mai montați de la cabine, iar concentrarea s-a transpus rapid pe tabelă.

În minutul 49, fundașul dreapta Cristi Manea a înscris golul 2 al ardelenilor după o fază de cascadorii râsului.

Hagi admite victoria norocoasă de la Sibiu, dar laudă un jucător: „E Boloni! Și a făcut doar 5 antrenamente”
Hermannstadt - Farul 0-1

Gol de cascadorii râsului în CFR Cluj - Poli Iași, cu fostul jucător de la FCSB în prim-plan

Stoperul Bogdan Țîru a degajat de la mijlocul terenului la întâmplare, spre poarta adversă. Balonul a căzut la 16 metri de poarta Politehnicii, cu fundașul stânga Sorin Șerban și fundașul central Matija Katanec în apropierea lui.

Cei doi s-au invitat reciproc să intervină la minge, dar niciunul nu a făcut-o. Mai decis decât perechea din apărarea moldovenilor a fost Cristi Manea, care a venit lansat, le-a luat fața celor doi și a trimis din prima, cu capul, peste portarul Risto Jankov, care ieșise în întâmpinarea mingii.

Unde se afla Cristi Manea (încercuit), în momentul degajării lui Țîru

Katanec nu este față nouă în echipa lui Leo Grozavu, el evoluează la Poli de la începutul anului. Sorin Șerban, în schimb, a venit în această vară, după 4 ani în care a fost legitimat la FCSB.

Mai multe știri din SuperLigă:

Salvat de VAR: Țîru gafase neverosimil în CFR Cluj - Poli Iași!

Ionel Ganea, derapaj la adresa lui Talpan: „Nu a moștenit terenul de la mă-sa!”

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni