FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - SEPSI

FOTO Îl mai ține Petrescu? A luat „roșu” la 5 minute de la intrarea pe teren!

Roger (26 de ani) a fost introdus pe final - minutul 85 - în Supercupa României, CFR Cluj - Sepsi 1-2, când covăsnenii erau deja în avantaj. Brazilianul a văzut cartonașul roșu 5 minute mai târziu!

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 iulie 2022 22:38 / Actualizat sambata, 09 iulie 2022 23:32

Roger a ajuns în iarnă la CFR, de la UTA, dar a bifat numai două partide la clujeni în a doua parte a campionatului precedent. Titular marți, la Erevan, cu Pyunik (0-0), Roger a fost rezervă la Arad, în Supercupa pierdută de campioana României în fața celor de la Sepsi.

CFR - Sepsi sau Oțelul - FCSB? Spectatorii au decis: diferența e mare!
CFR vs. FCSB

CFR Cluj - Sepsi. Roger, „roșu” la 5 minute de la intrarea pe teren!

Petrescu a apelat la Roger în minutul 86, când l-a înlocuit pe Petrila. Fosta extremă de la UTA n-a adus nimic bun în jocul campioanei. Din contră.

În prelungiri - minutul 90+1 -, Roger l-a lovit în săritură cu cotul pe Santos și a fost eliminat. Decizia i-a aparținut „centralului” Adrian Cojocaru, VAR-ul nu a intervenit.

Îl mai ține Petrescu? A luat „roșu” la 5 minute de la intrarea pe teren!

Hagi a răbufnit la adresa lui Panduru: „Ai uitat asta, «Pandurelu'»? Ce vină am eu?”

FRF a reacționat după decizia Ministerului Sportului: „Ne aflăm în imposibilitatea de a aplica actul” » Forul lui Burleanu cere lămuriri