FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - UTA 0-1

CFR Cluj - UTA 0-1. Ioan Hora, omul meciului: „Un rezultat enorm, extraordinar!” + Concluziile lui Balint

CFR Cluj a pierdut pe teren propriu cu UTA, scor 0-1. Ioan Hora, marcatorul singurului gol al partidei, a tras concluziile la final. +25   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 noiembrie 2020 21:25 / Actualizat luni, 23 noiembrie 2020 13:37

Toate detaliile despre CFR Cluj - UTA 0-1, AICI

E un rezultat enorm! E extraordinar, am reușit să batem campioana! Cele două săptămâni în care ne-am pregătit foarte bine au dat roade. Mă bucur în primul rând că am reușit să luăm cele trei puncte, nu contează neapărat că am învins fosta echipă.

Aveam nevoie de acest succes, pentru că nu nu eram constanți. Sper să continuăm pe aceeași linie și să ne menținem cât mai sus posibil în clasament”, a precizat Hora la flash-interviu.

Laszlo Balint, antrenor UTA: „Trebuie să sărbătorim”

Tehnicianul arădenilor își felicită jucătorii, însă evidențiază și prestația mai slabă din prima parte a formației sale.

Noi am crezut în potențialul nostru. Multă lume nu se aștepta la o asemenea victorie. Am încercat să remediem problemele din ultima etapă. În mare parte am reușit, chiar dacă am mai avut probleme în prima repriză. La pauză le-am spus că trebuie să câștigăm, întrucât suntem la același nivel cu CFR.

Trebuie să sărbătorim, merităm. Avem o zi liberă, după care de marți începem să pregătim foarte serios meciul de Cupă. Îmi doresc să avansăm în competiție, după care să ne concentrăm și pe următoarea etapă. Ne dorim să fim cât mai sus, dar avem un drum lung de parcurs până să emitem pretenții de play-off.

În prima repriză cred că i-am respectat prea mult, deși pentru noi orice se întâmpla în acest meci reprezenta un bonus