FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - UNIVERSITATEA CRAIOVA

VIDEO CU FAZA Ivan, ratarea începutului de sezon » Imagini de cascadorii râsului: era singur, iar portarul alunecase la marginea careului!

Andrei Ivan, ratare uriașă în CFR - CSU Craiova/ foto: captură Prima Sport +5   FOTO
Andrei Ivan, ratare uriașă în CFR - CSU Craiova/ foto: captură Prima Sport

Articol de - Publicat duminica, 30 iulie 2023 22:48 / Actualizat duminica, 30 iulie 2023 23:20

Andrei Ivan, atacantul Universității Craiova, a ratat o ocazie uriașă în meciul cu CFR Cluj, din etapa a treia a Superligii.

Ivan, folosit „vârf”, a fost lansat pe un contraatac și a scăpat singur cu portarul Sava. Jucătorul CFR-ului a alunecat și l-a lăsat practic pe Andrei cu poarta goală, doar că jucătorul Craiovei a alunecat la rândul său și a trimis alături.

VIDEO. Ivan, ratare uriașă cu CFR Cluj

Ratarea lui Ivan a venit exact înainte de pauză, în minutul 43, și la doar 4 minute după ce Yeboah reușise să egaleze. Juveții deschiseseră scorul prin Alexandru Crețu.

Ar fi fost al doilea gol al lui Ivan în acest sezon, după cel reușit în poarta lui Dinamo, în prima etapă, la victoria Craiovei cu 2-0.

Ultima mutare plănuită de Dinamo a intrat în impas! Conflictul din club face „victime” colaterale!
DINAMO
Hagi, dărâmat după înfrângerea cu Poli Iași: „O rușine, toată lumea a văzut!”
Farul - Poli Iași 1-3

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”