FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - DINAMO

Dinamo, privată de un penalty la Ploiești? Brigada lui Chivulete a lăsat jocul să continue

Căpușă oprește balonul îndreptat spre poartă // foto: captură DigiSport +23   FOTO
Căpușă oprește balonul îndreptat spre poartă // foto: captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 aprilie 2022 21:47 / Actualizat vineri, 01 aprilie 2022 22:15

Dinamo a solicitat o lovitură de la 11 metri în minutul 54 al meciului cu Chindia, dar brigada condusă de Andrei Chivulete a lăsat jocul să curgă.

În minutul 54, la doar câteva zeci de secunde după ce Chindia a avut o dublă-ocazie uriașă prin Paul Iacob, Răzvan Grădinaru și-a încercat norocul cu un șut de la mare distanță.

Mihai Stoica, reacție vehementă după ce Istvan Kovacs a oprit meciul la Craiova: „Când cântă galeria cântecul împotriva mea şi a fiicei mele nu se iau măsuri. E normal?”
REACȚIE

Dinamo a cerut penalty în meciul cu Chindia

Balonul se îndrepta periculos spre poarta lui Căbuz, dar a fost oprit pe linia careului de 16 metri de Tiberiu Căpușă, fundașul dreapta al gazdelor. Din unghiul prezentat la TV, a părut că apărătorul Chindiei a oprit balonul cu brațul stâng.

Andrei Chivulete era destul de aproape de fază, dar Căpușă era cu spatele la arbitru. Nici asistentul de pe acea parte, George Florin Neacșu, care era cu fața la fază, nu a sancționat aparentul henț.

Jocul a fost lăsat să curgă, iar Chindia a bifat o nouă ocazie la poarta adversă, prin Andrei Șerban. În cele din urmă, Dinamo a deschis scorul în minutul 66, prin Vlad Morar.

Dinamo, lovită din nou de ghinion » Dusan Uhrin a pierdut încă un jucător în prima repriză a meciului cu Chindia