FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - FCU CRAIOVA 0-0

Săndoi nu uită faza crucială din Chindia - FCU Craiova: „Puteam să câștigăm”

Chindia și FCU Craiova au remizat, scor 0-0, în prima etapă din play-out. Emil Săndoi (57 de ani), antrenorul târgoviștenilor, a vorbit la final și despre faza din minutul 32, când gazdele ar fi trebuit să primească un penalty.

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 martie 2022 20:22 / Actualizat sambata, 12 martie 2022 20:29

„Maniera de arbitraj a fost OK, fazele au fost interpretate bine. Cu o singură excepție, care putea fi decisivă, penalty-ul la Florea. Putea să facă diferența acea fază. E o fază grea, însă sunt convins că putea să se dea penalty. Dacă am fi înscris, poate că șansele noastre la 3 puncte ar fi fost mai mari”, a declarat Săndoi.

Penalty neacordat în Chindia - FCU Craiova » Gafă mare de arbitraj în Liga 1!
Chindia - FCU Craiova

Emil Săndoi, după Chindia - FCU Craiova 0-0: „Rezultatul e corect”

„FCU Craiova a avut o singură ocazie în prima repriză, când am făcut noi o greșeală colectivă. E bine că n-am primit gol, totuși. Apoi, a fost greu să intrăm în ritm, dar cred că odată cu trecerea timpului am controlat meciul și am fost mai periculoși. Florea a ratat singur cu portarul. Până la urmă, e un rezultat echitabil”, a mai spus Săndoi.

Nu a fost un meci frumos, trebuia să câștigăm. Mai avem 8 partide și trebuie să luăm maxim de la fiecare joc. Nu sunt mulțumit, pentru că n-am câștigat.