FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - FCU CRAIOVA

FOTO Penalty neacordat în Chindia - FCU Craiova » Gafă mare de arbitraj în Liga 1!

În minutul 30 al partidei Chindia - FCU Craiova (play-out, etapa #1), gazdele trebuiau să primească un penalty.

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 martie 2022 18:29 / Actualizat sambata, 12 martie 2022 18:38

În minutul 32 al partidei Chindia - FCU Craiova (play-out, etapa #1), la 0-0, gazdele trebuiau să primească un penalty.

Pustai a făcut scandal după ratarea play-off-ului: „N-am mai văzut așa ceva! Să mă duc să mă bat cu arbitrul?!”
FC Buzău - Chiajna 0-1

Ce s-a întâmplat? Daniel Florea, atacantul gazdelor, a încercat să pătrundă în careu din flancul stâng, însă a fost călcat de Dragoș Albu, mijlocașul oltenilor. Fault evident!

Penalty neacordat în Chindia - FCU Craiova

Aproape de fază, „centralul” Iulian Călin a lăsat jocul să continue. Decizie eronată - Chindia merita o lovitură de pedeapsă.

Penalty neacordat în Chindia - FCU Craiova » Gafă mare de arbitraj în Liga 1!
Momentul în care Dragoș Albu ratează complet intervenția și îl calcă în careu pe Florea

Într-o analiză realizată la finalul anului trecut de Gazeta Sporturilor, reieșea că formația din Târgoviște a fost cea mai dezavantajată echipă de arbitri în actuala stagiune.

Sistemul de arbitraj video (VAR) va fi disponibil în Liga 1 la începutul sezonului viitor.

VIDEO. Ovidiu Hațegan: „Fără exerciții multe, vom întâmpina dificultăți și cu VAR”

Citește mai multe știri din Liga 1:

Decizie categorică luată de Răducioiu: „Mi-e rușine, îmi pare foarte rău”

Primarul iese la atac, după înfrângerea lui FC Argeș cu CSU Craiova: „Mă implic ca banul public să fie cheltuit cu cap!” + 3 jucători luați în colimator

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”