FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - HERMANNSTADT 1-3

CHINDIA - HERMANNSTADT 1-3. VIDEO Prima victorie din acest sezon pentru formația lui Ruben Albes! Cum arată clasamentul

Hermannstadt s-a impus în deplasare împotriva Chindiei Târgoviște, scor 3-1 FOTO: facebook.com/hermannstadt.fc +11   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 septembrie 2020 18:00 / Actualizat sambata, 19 septembrie 2020 12:38

Hermannstadt s-a impus în deplasare împotriva Chindiei Târgoviște, scor 3-1.

Chindia Târgoviște a început ideal partida de la Ploiești, de pe arena „Ilie Oană”. Ex-dinamovistul Daniel Popa a profitat de o eroare a defensivei sibienilor și a marcat în minutul 10. Formația lui Ruben Albes a egalat în minutul 30, printr-o lovitură de pedeapsă transformată de Romario Pires

Mai mult, Hermannstadt a reușit să intre în avantaj la cabine, datorită execuției superbe din lovitură liberă a lui Andrei Sîntean. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 82. David Mayoral, introdus la oaspeți după pauză, a fost pe fază la o pasă greșită trimisă în treimea adversă și a marcat primul gol în Liga 1.

Cu această victorie, Hermannstadt ajunge la 5 puncte în primele 4 etape și ocupă momentan locul 7. Chindia e o poziție mai jos, cu 4 puncte acumulate.

Emil Săndoi: "Am plătit tribut lipsei de experienţă, lipsei de omogenitate! Am făcut greșeli"