FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - MIOVENI 0-0

VIDEO Chindia Târgoviște - CS Mioveni 0-0 » Remiză albă în primul meci al zilei » Cum arată clasamentul

Chindia - Mioveni / Liga 1, etapa 23, LIVE pe GSP

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 ianuarie 2022 15:53 / Actualizat duminica, 30 ianuarie 2022 15:56

Chindia Târgoviște și CS Mioveni s-au anihilat reciproc și au terminat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a 23-a din Liga 1.

Meciul a început cu formația oaspete mai agresivă. CS Mioveni a avut prima ocazie în minutul 23, când Vereș a șutat de la marginea careului, dar mingea a fost reținută fără probleme de Căbuz.

În finalul reprizei, Chindia a amenințat poarta lui Ducan prin Daniel Florea, dar șutul atacantului, la colțul lung, a fost respins de portarul de la Mioveni.

În partea a doua, gazdele au pus de două ori în pericol poarta rivalei. În minutul 54, Popadiuc a tras peste din mijlocul careului, iar 7 minute mai târziu, șutul lui Daniel Popa, din lovitură liberă, a fost respins de portar. Până la final, cele două formații nu și-au mai creat ocazii, iar tabela a rămas nemodificată.

După acest rezultat, CS Mioveni rămâne pe 11, cu 25 de puncte. Chindia e pe 12, cu un punct mai puțin.

Chindia Târgoviște - CS Mioveni 0-0

Chindia Târgoviște - CS Mioveni » Echipele de strt

Chindia: Căbuz – Martac, Pițian, Iacob, Ioniță – Corbu, Popadiuc, Kocic, Butean – Florea, Popa
Rezerve: Moldovan, Sila, Șerban, Matis, Cherchez, Celea, Cantave, Atanase, Rrumbullaku
Antrenor: Emil Săndoi

CS Mioveni: Ducan – Scarlatache, Balaur, Garutti – Oancea, Vereș, Dumitriu Burnea – Sanoh, Buziuc, Rădescu
Rezerve: Popescu, Blănaru, Coșereanu, Iacob, Panait, Raicea, Șerbănică, Toma, Voinea
Antrenor: Alexandru Pelici

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti)
Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui); A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)