Comentarii (50)
bingobango2017
bingobango2017  •  29 Mai 2022, 21:33
Postat de doubleti pe 29 Mai 2022, 21:25

In ce minut a marcat Chindia? 91. Deci Chiajna mai avea la dispozitie 7 minute sa egaleze. Oare merita Chiajna sa egaleze? NU. NU au jucat nimic. Si atunci de ce te agiti?

Dar Chindia ce a jucat omule ? Ca in tur a luat bataie, si in retur n-a fost in stare 90 de minute sa de gol unei echipe de pe locul 5 din LIGA 2 ! A dat gol in prelungiri, dar de ce s-au dat 8 minute de prelungiri ? Nu ti se pare ca sunt prea multe minute ? In rest ce pot sa zic, Chiajna nici n-avea pretentii prea mari sa intre in LIGA I, a avut noroc ca CSA n-a primit dreptul de a juca barajul de promovare.

popescudzn
popescudzn  •  29 Mai 2022, 21:32
Postat de adriann_ pe 29 Mai 2022, 21:27

Era culmea sa promoveze iar fantezia sateasca, inca un satelit fecesebist. BRAVO CHINDIA!

Mai multe puncte a luat Stelei Chiajna decat Chindia. Cand spun Steaua bineinteles ca ma refer la FCSB

popescudzn
popescudzn  •  29 Mai 2022, 21:31
Postat de catalynn pe 29 Mai 2022, 21:17

S-a terminat bine aici, cu forcepsul (au dictat 8 minute de prelungire la 0-0!!! :-))) ) dar s-a terminat astfel încât imaginea FRF sa nu fie afectată (sa promoveze o echipa precum Chiajna era pur și simplu o insulta adusă fotbalului și competiției!) . Dacă Dinamo astăzi nu își va câștiga pe teren rămânerea in “A”, ai auzit-o deja de la mine: sezonul următor va avea 18 echipe! :-))) PS: ai văzut ba Matusalem ce proiect de OUG a semnat nea Vasile pt “soldații” lui!? Ca nu știai tu mai e cam mai e, dar nu știa nici măcar Ciuca! :-)))

Iti acoperi erorile cu alte erori :))))) Nu pricepi si tu ca spui prostii? Deja este o problema ca se impart banii la 16, nimeni nu va accepta sa se imparta la 18. Apropo pentru creierul tau prost plin de scenarii: la TAS nu mai exista niciun caz in care este implicata CSA. Ca tot aberezi tu pe-aici. Te ajut eu cu aceasta informatie. Si eu nu bat campii ca tine

superstark
superstark  •  29 Mai 2022, 21:30

Eu nu o sa inteleg niciodata factiunile dinamoviste care in loc sa sustina echipa o ameninta inainte de un meci crucial. In aceste momente, indiferent cum arata echipa, nu are nevoie decat de incurajari si sustinere din partea dinamovistilor. Nu a fost niciodata intr-un asemenea moment. Ma uitam pe la Hertha Berlin, la cum cantau fanii lui Ateltico la eliminare...aseara la Liverpool. Suporterii incurajeaza echipa indiferent de situatie... asta e cea mai mare avere a unei echipe indiferent care este ea. Sustinerea neconditionata. Bine, la urma urmei cel mai mult conteaza ca FC Fcsb 2003 SA a inceput hegemonia umilintei, de ani buni de zile si indiferent de acest meci, ambele echipe sunt antifecesebiste. Si Dinamo si U.

donqhot
donqhot  •  29 Mai 2022, 21:29

Ar trebui ca cei din Targoviste sa se gandeasca serios de ce au ajuns in situatia de a jucat baraj de ramanere in prima Liga. Exista cativa antrenori romani (Andrei, Emil, Ionut) prea slabi chiar si pentru fotbalul romanesc.

Postat de bingobango2017 pe 29 Mai 2022, 21:20

Vorbeste ba corect limba romana ca esti pe un site din Romania. Ce te agiti asa ? Tu ai vazut cu cat s-a prelungit meciul ? Cu OPT minute ! Si Chindia a dat gol in prelungiri, s-a ajuns si la penalty-uri, unde au avut noroc cu portarul lor. Recunosc ca a jucat mai bine Chindia decat Chiajna dar totusi acele 8 minute de prelungire a partidei sunt suspecte. De ce 8 si nu 3,4 sau 5 ? Fara minutele astea de prelungire Chindia era OUT !