FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - GAZ METAN 0-1

VIDEO Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 0-1. Ilie Poenaru și-a luat revanșa în fața lui Săndoi! Cum arată ACUM clasamentul

Chindia Târgoviște - Gaz Metan 0-1 +15   FOTO
Chindia Târgoviște - Gaz Metan 0-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 noiembrie 2021 19:29 / Actualizat vineri, 05 noiembrie 2021 19:31

Gaz Metan a câștigat deplasarea cu Chindia Târgoviște, scor 1-0, printr-un gol marcat de Patricio Matricardi în prelungiri.

Programul complet al etapei #15

Gaz Metan nu a așteptat mult șansa revanșei în fața Chindiei, după eliminarea suferită în „optimile” Cupei României, în urmă cu doar 10 zile. Prima repriză a fost una modestă, fără niciun șut pe spațiul porții.

Gaz Metan, victorie prețioasă contra Chindiei

Eliminarea suferită de oaspeți în minutul 63 a dinamizat jocul. Gabriel Moura și-a lovit un adversar fără minge. Surprinzător, elevii lui Ilie Poenaru au fost mai periculoși în inferioritate. Yuri a tras puternic, din 12 metri, în minutul 79, iar lovitura de grație a fost dată în primul minut al prelungirilor.

Trif a executat excelent o lovitură liberă din lateral, iar Matricardi a dominat spațiul aerian din careul advers și a punctat cu o lovitură de cap.

Chindia și Gaz Metan, vecine de clasament în Liga 1

Gaz Metan Mediaș urcă poziții importante, până pe locul 11 al Ligii 1, cu 15 puncte. Chindia este chiar deasupra, cu 17 puncte.

Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 0-1

Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș, echipe de start

Chindia: Căbuz - Căpușă, Celea, P. Iacob - Rrumbullaku - Neguț, Kocic, Popadiuc, L. Corbu - M. Șerban - D. Florea
Rezerve: R. Pop - Martac, A. Șerban, Atanase, Matiș, D. Popa, Suciu, Cantave, A. Stoican
Antrenor: Emil Săndoi

Gaz Metan: Vâlceanu - G. Moura, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, I. Filip - Lixandru, Chamed, Grădinaru - V. Morar
Rezerve: Buzbuchi - M. Dobrescu, Horj, Izata, I: Dragoș, Gaspar, R. Deaconu, A. Sarr, Irobiso
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti)
Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Artene Ovidiu (Vaslui)

Incredibil! Și naționala a primit interzis pe „Arcul de Triumf” » Burleanu dezvăluie: „Ne-am lovit de un refuz”

Iordănescu, vrăjit de o rezervă: „Geniu!” » A dezvăluit jucătorul supărat pentru neconvocare