LIGA 1  ·  CHINDIA - VOLUNTARI

CHINDIA - VOLUNTARI 1-2 // VIDEO Oaspeții dau lovitura pe final și obțin a doua victorie consecutivă în Liga 1!

Vineri, 14 Februarie

FC Voluntari a învins-o pe Chindia Târgoviște, scor 2-1, în primul meci al etapei #25 din Liga 1.

Berisha a avut prima ocazie a meciului în minutul 4, însă șutul său de la marginea careului a fost respins de Cojocaru.

Ion Gheorghe a deschis scorul pentru Voluntari în minutul 8. Fotbalistul a scăpat singur cu Moldovan și l-a învins cu o execuție la colțul lung. Înainte de pauză, gazdele puteau egala. Ivancic a reluat puțin pe lângă poartă un corner din partea dreaptă.

Chindia a continuat să caute egalarea și în actul secund, iar același Berisha a trimis cu capul din 7 metri puțin pe lângă poarta lui Cojocaru. În cele din urmă, târgoviștenii au izbutit golul egalizator. Adrian Ioniță a marcat cu o lovitură de cap din marginea careului mic, în minutul 83.

Totuși, cele 3 puncte au revenit la final oaspeților. Țîră a adus a doua victorie consecutivă formației pregătite de Mihai Teja cu reușita din prelungirile partidei disputate pe „Ilie Oană”.

FINAL » CHINDIA - VOLUNTARI 1-2

• Au marcat: A. Ioniță '83 / Ion Gheorghe '8, Țîră '90+3

Echipele de start:

CHINDIA: Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Negrea - Piftor, Bic, Rață, Yameogo - Berisha, Ivancic
REZERVE: I. Popescu, Pițian, A. Ioniță, D. Novac, Neguț, Dangubic
ANTRENOR: Viorel Moldovan

VOLUNTARI: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Achim, Kocic - Gorobsov, Pablo - Căpățînă, Eric, I. Gheorghe - Simonovski
Rezerve: Rîmniceanu, Armaș, Sanoh, Belu, Laidouni, Tudorie, Țîră
ANTRENOR: Mihai Teja

Stadion: „Ilie Oană" (Ploiești)
Arbitru: Lucian Rusandu (Covasna) / Asistenți: Vlad Bârleanu (București) și Marius Marchidanu (Brăila)

Fetele de la Total Dance Center, pe scenă la Românii au Talent. Coregraful este judecat pentru abuz sexual. Reacția lui Florin Călinescu