Alte știri din fotbal
Cristi Săpunaru nu renunță la disputa legală cu miză de 2.000.000 de euro: „Îmi folosesc imaginea fără acord!
0
Marius Ștefănescu îi face pe fanii lui U Cluj să viseze: „Pentru asta am venit”
0
CFR Cluj l-a prezentat pe înlocuitorul lui Mihai Popa: Atletico Madrid și Aston Villa în CV
0
Și-a făcut nume la Dinamo, acum a semnat cu Rapid! Prezentare de ultima oră: „Bine ai venit!”
1
Știri din fotbal internațional
Mihai Pintilii și-a dat acordul și semnează cu noua echipă!
1
Norvegia - Franța și Senegal - Irak, ultimele meciuri a grupei I » Echipele probabile + cote
0
El a subordonat Germania: a jucat doar la amatori, familia i-a fost agresată la Mondial și voia să renunțe!
0
Toată lumea sărbătorea, mai puțin eroul: „Am țipat să mai marcăm!” » Potter: „I-am spus înainte, dar îl iubim”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
10
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
„Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”: Nicușor Dan ...
Libertatea
Moscova, transformată în „fortăreață”. Cum își protejează Kremlinul elita ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Afaceri pe terenul statului cu mai puțin de 300 de lei lunar. Firma șefului ...
Libertatea
Foarte corect scris. Nu i-as spune "belsug", dar facilitati si scurtaturi cat au dorit.
Mai dragilor,astia care "puneti botul" la tot felul de "prostii frustrante",Valentin nu-i fiul lui Ceausescu,e fiul Lenutei Petrescu,sotia lui Ceausescu ! El a protejat Steaua,intradevar,dar a protejat-o de ingerintele comunistilor ticalosi ! In rest,un om destept si foarte bine educat !!
Este istoria plină de sportivi, artiști, scriitori etc care au fost ajutați mai mult sau mai puțin de liderii acelor vremuri...unii recunosc alții nu iar Boloni este de apreciat din acest punct de vedere...ani de zile după Revoluție de exemplu, Bumbescu și Iovan povesteau oricui dorea să-i asculte cum au mers ei o lungă perioadă de timp fără carnet căci totul se mușamaliza sau cum se aranja belșugul pe mese sau un statut ieșit din comunul acelor vremuri pentru VIP-urile sportive, artistice, actori sau scriitori...
Dumnezeule,nici o tona de inalbitor nu face fata la ce este in capul tau ! "de unde sti ca"..dar tu de unde stii ca nu ?? Nu pot sa inteleg cum puteti avea atit de putina minte si atita frustrare !?
Nu ti-ar fi rusine,individule!Esti dintre cei care ati mancat"salam cu soia"cu Iliescu de la casa de comenzi a partidului!Esti dintre cei care dadeai telefon si ziceai"SOS"-nu mai am tigari(straine bune)si ness!Si aveai slugi care ti le aduceau acasa,deh!Mvai,"Frumoasa"-Valentin si "bestia"-familia lui...cu care el nu avea de-a face el era om"bun"..."A absolvit Imperial College London"-zici,ai fost cu el?De unde stii ca nu a absolvit cum se face si acum ,la noi,in multe din facultatile private,cu bani,cu bani care acopera toata nestiinta?Sfantul Valentin!Ha-ha-ha!Se rasucesc in mormant...cand vad ce se petrece...
Un jurnalist care a trăit înainte de revoluție nu ar fi scris niciodată acest articol. Domnule autor, este o dovadă de lipsă de logică și de respect pentru meseria de jurnalist să folosiți ChatGPT pentru a face niște aprecieri vizavi de popularitatea lui Valentin Ceaușescu în rândul amatorilor de fotbal de dinainte de revoluție. Informațiile vizavi de Valentin Ceaușescu au apărut pe internet pentru prima oară la aproape 20 de ani de la revoluție, ChatGPT fiind doar un motor de căutare care folosește inteligența artificială pentru a genera un răspuns bazat pe preoponderenta informațiilor aflate acolo referitoare la o anumită întrebare, răspunsurile ChatGPT fiind bazate strict pe realitatea virtuală de pe internet. Dumneavoastră, ca jurnalist GSP, dacă doreați să aflați cum au stat lucruile înainte ca dumneavoastră să va fi născut, puteați foarte simplu să-l rugați pe Ovidiu Ioanițoaia să va informeze în acel sens, plus Cornel Dinu, Dumitru Dragomir, Boloni, Andone, Cârtu, Porumboiu, Crăciunescu, oricare om de fotbal trecut de 50 de ani sau chiar orice om trecut de 50 de ani, inclusiv tatăl dumneavoastră, dacă mai trăiește. Răspunsurile oamenilor care au trăit pe vremea aceea, chiar dacă ar fi generat o bază de date foarte mică, ar fi produs totuși o concluzie bazată pe istoria reală, infinit mai aproape de adevăr decât răspunsurile ChatGPT, care s-au bazat doar pe niște opinii care au început să apară la 20 de ani după încetarea evenimentului.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Era cat pe ce sa o patesti din nou. Noroc cu CCR! :))) Altfel, in mai dupa alegeri, te lua la fel militia populară te interoga si te amprenta că scrii aiureli pe site.
Domnule ai mare dreptate,dar as adauga ceva...unii dintre fotbalisti nu voiau pur si simplu sa joace la steaua si dinamo,inclusiv nu erau"morti"dupa bani!Unul dintre ei era chiar...Boloni,care acum ne prosteste...se face ca a uitat...sigur poate castigarea Cupei Campionilor l-a facut sa"uite",dar corect nu este...ca mai suntem supravietuitori ai acelei perioade...Unii dintre fotbalistii adusi cu arcanul,chiar isi stricau cariera pentru ca nu se"sdaptau"...de exemplu Septimiu Campeanu II,un atacant cum rar a avut Romania,nu a mai fost niciodata acelasi dupa ce a revenit la Cluj ,dupa doi ani "petrecuti"la steaua.Si selectiile la echipa nationala l-au"ocolit",ca si pe alti jucatori care nu activau la echipele favorite ale regimului!Mai exact,steaua si dinamo au distrus multi fotbalisti ,dar despre asta se vorbeste prea putin,iar fiul unui dictator nenorocit este eroul echipei regimului comunist,alaturi de dinamo,craiova si clonele,victoria,scornicesti,etc.Si se zice ca unii dintre noi suntem frustrati!Pai noi am trait acele vremuri si,fata in fata cu"eroii"si cei care-i lauda,le-as zice eu cate ceva de n-ar mai vorbi niciodata!
Ati mai auzit ca o echipa care se retrage de pe teren sa castige meciul respectiv la masa verde? Sa castige, nu sa piarda, asha cum era normal!!! Ati mai auzit asha ceva??? Steaua lui Valentin Ceausescu a facut asta in finala cupei din 1988!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.