Alte știri din fotbal
Fostul oficial de la Dinamo, prezentat la Rapid: „Bine ai venit!”
0
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
1
Program Superligă 2026-2027 » Azi e tragerea la sorți a „țintarului”: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
6
Dinamo a rezolvat a doua mutare a verii!
2
Știri din fotbal internațional
După un sezon de coșmar, fostul jucător de la FCSB a fost prezentat la o campioană din Europa
0
Nemții pun tunurile pe Neuer, Wirtz și Musiala: „Unde-i aura?! Sunt la kilometri distanță”
0
Campionatul Mondial din 2026, cea mai mare asistență din istorie » S-au bătut toate recordurile încă din grupe
0
Cristi Chivu i-a găsit înlocuitor lui Dumfries » Noul Palestra vine de la Madrid!
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
10
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
„Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”: Nicușor Dan ...
Libertatea
Milioane de euro de la Bruxelles pentru fermierii români, dar vestea vine ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Afaceri pe terenul statului cu mai puțin de 300 de lei lunar. Firma șefului ...
Libertatea
Valentin Ceaușescu a fost un profitor al regimului criminal comunist, prin îsuși faptul că era fiul dictatorului și a beneficiat automat de toate avantajele. Însă, în ce privește echipa Steaua, rolul său a fost benefic nu doar pentru echipă, ci pentru tot fotbalul românesc, care s-a putut mândri, și se mândrește și azi că suntem singura țară din fostul lagăr comunist care a cucerit CCE înainte de căderea zidului Berlinului! Valentin a fost o protecție care a apărat Steaua de securitatea comunistă. El a fost un fel de cușcă Faraday care a protejat Steaua de trăsnetele și fulgerele securității, care o dorea mare pe Dinamo!... În ce privește comunismul în sine, iată două păreri autorizate. 1. „Orice tip de comunism, indiferent de fața sa și indiferent de cale pe care ar propune-o, trebuie privit ca un nou experiment pe trupul unui popor, ca propunere politică iresponsabilă și ca perspectivă a unui nou masacru. Comunismul nu a adus în acest secol, pe nici un metru pătrat al planetei, altceva decât moarte, mutilare spirituală și tristețe infinită”. (Gabriel Liiceanu, revista „22”/9.02.1990). 2. ”Comunismul a fost un infern moral din care e de mirare că am scăpat cu viață”. (Mircea Cărtărescu)
era un fel de Talpan cu putere looool
nu prea o nimerisi deloc; Pastreaza ironia si fi inteligent pt alti! Tu chiar CREZI CA Nicusor nu-i povestea lui Mizil de fratisu`,Valentin, habarnistule?
auzi la el. perioada neagra!! mai pune mana pe niste carti. sa vezi ce neagra a fost perioada!
La umbră, unde a fost ținut Dej nu a fost același lucru cu temnițele deținuților politici, unde condițiile au fost similare cu lagărele de exterminare și nu cu închisorile obișnuite și unde au murit nenumărați oameni care au ajuns acolo în puterea vârstei și sănătoși. Să compari mere cu portocale nu reprezintă obiectivitatea, ci exact opusul acesteia.
Asta se întâmplă dintotdeauna cu partea care pierde războiul, adică cu reprezentanții regimului burghezo-moșieresc în cazul nostru. La fel cum, pe vremea lor, Gheorghiu-Dej a băgat 11 ani de pușcărie politică grea. Câștigau, îl mai țineau 11 ani la umbră. Au pierdut - i-a băgat Gheorghiu-Dej pe alde Maniu și Brătianu la umbră, e simplu. Au murit doar cei bătrâni și bolnavi, și pentru cei mai mulți pușcăria politică a fost un favor involuntar, i-a scutit de glonț, cum meritau de fapt pentru colaborare cu dușmanul pe timp de război, conform dreptului internațional.
Ceaușeștii au băgat politicul în fotbal și nici azi nu l-am mai scos!
La protejat și pe patronul vostru mă, pe Postelnicu !
Corect! Relicvele comunismului inca mai bantuie Romania! Ne trebuie o tara woke curcubeul sa fie drapelul nostru national!
Ce obiectivizare ai făcut, domnule, ai fost dumneata deținut politic sau ți-a povestit vreun deținut politic că ar fi trăit în condiții umane în închisoare? Ce înțelegi dumneata prin a muri de cauze naturale, doar că nu au fost împușcați sau înjunghiați de către gardieni? Deținuții politici au fost înfometați, supuși frigului și unor condiții de muncă inumane, bătuți și umiliți în ultimul hal în temnițele comuniste.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.