Alte știri din fotbal
Lacrimi și torțe: Nae Ungureanu, înmormântat lângă Ilie Balaci, în cimitirul Sineasca » Imagini emoționante: fanii și-au condus legenda din Craiova Maxima pe ultimul drum
2
În plin scandal la FCSB, Gigi Becali a intrat în direct și le-a anunțat plecarea: „Așa e convenția, du-te, tată!”
0
Detalii incendiare din haosul de la FCSB! » Vestiarul a „explodat”, jucătorii s-au săturat de Mihai Stoica: „Și Robert, șoferul, are tot atâtea meciuri prin Europa”
15
Un nou lider în Liga 2! Recital în Poli Timișoara - ASA Târgu Mureș. Clasamentul
22
Știri din fotbal internațional
Când încep negocierile cu Michael Olise » Strategia francezului e clară
0
Denis Drăguș, liber să semneze cu FCSB! Prima reacție a lui Gigi Becali: „E posibil să fie la noi”
16
Oficial! Chelsea l-a luat pe „Dibu” Martinez » Enzo Fernandez, iminent!
1
Adrian Mutu a ridicat în picioare peste 20.000 de oameni: „E un vis să antrenez aici”
2
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Ce este „Inelul de Aur”, bucla rutieră de 27.000 km, cât două treimi din ...
Libertatea
Venezuela vrea afară din Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol. Cum ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
CTP a răbufnit după ce Nicușor Dan i-a luat apărarea șefului SPP: „Om cu ...
Libertatea
ptr. glumtetzul2003:am cautat! si tot ce am aflat.este,ca noi romanii,intotdeauna luam ce ne convine noua. in alte tari,care au cu ADEVARAT fotbal,derby e ceea ce zic eu. sau ,se poate face o diferente:derby-ul etapei,sau...cum va place voua:derby=steaua-rapid,dinamo-steaua,rapid-dinamo. ai dreptate.astea da meciuri... derby-ul satului,al comunei,al orasului,al etapei,al rivalitatii,al...conducatorilor de club...mai sa fie cate derby-uri avem!!!
Pentru Rapid toate meciurile sunt derby! Cine nu intelege Rapidul, n-are cum sa iubeasca si sa fie mandru de acest club, chiar daca are putine titluri, tocmai asta nu intele unii, ca noi rapidistii nu suntem ahtiti ca stelistii(inainnte soldati)dupa cupe si flori, ci din pasiune pentru aceste culori. Luni veniti in infern!
Chiar daca nu se incadreaza la categoria "De ce Rapidul era renumita ca echipa anti sistem", mi-ar fi placut sa fie mentionate si cele 6 Cupe ale Romaniei castigate consecutiv pe vremea celebrei rivalitati cu Venus.
pt. vladuzzt: tu vorbesti? unul care tine cu o echipa, cca-steaua infiinta de emil bodnaras si ana pauker. mars ma comunistilor lasati rapidul in pace. inventati minciuni ca sa negati niste fapte dovedite istoric. si va cant din nou ce va cantam si in ani 90: ceausescu nu mai e, numai e beleaua /sa dea un comunicat, sa castige steaua!
Cat de penibili sunteti. In logica celor doi t**em//beli care au scris articolul, Real Madrid are un trecut rusinos fiind echipa lui Franco, Italia 34 si 38 ar fi o campioana mondiala penibila pentru ca saluta in stil fascist inainte de meciuri, Argentina 78 ar fi fost echipa lui Videla, etc. Au ajuns boschetarii sa faca articole in GSP. Rusine !
zice unul care tine cu o echipa, cca-steaua infiinta de emil bodnaras si ana pauker. mars ma comunistilor lasati rapidul in pace. inventati minciuni ca sa negati niste fapte dovedite istoric. si va cant din nou ce va cantam si in ani 90: ceausescu nu mai e, numai e beleaua /sa dea un comunicat, sa castige steaua!
Prietene, ia cauta tu pe google (cred ca atata lucru stii sa faci) ce e ala derby inainte sa vorbesti. Daca de exemplu picau in Cupa Romaniei echipele Timisoara si UTA (asa cu UTA in afara ligii 1) se numea tot derby deoarece sunt doua echipe din aceeasi regiune cu o mare rivalitate. Pe de alta parte daca ar fi sa joace acum Rapid cu Otelul (echipele de pe primele 2 locuri) ala nu ar fi derby. Ar fi un meci foarte important pentru soarta clasamentului dar nu derby.
ho ho ho a mai pierdut steaua cu RAPID si cu 5-0 domnilor de la gazeta 1998-1999 in SUPERCUPA ROMANIEI .... au inscris atunci Sergiu Radu in min. 3, 69, 72 ..si Marius Maldarasanu in min. 25, 89.. sory ca v-am reamintit dar prea o ridicati voi in slavi pe steluta
amice,ca sunt parvenit sau nu...e problema ta.si in continuare sustin ce e un derby. daca au fost 30.000,chiar ma bucur.nu stiam,sau poate nu m-a interesat.insa...acum,de ce nu mai vin?au uitat istoria? sau,ca si ceilalti,traim doar din istorie?ca prezentul...e varza ptr. toti. cu respect.
Rapidul a fost infiintat de celula Komintern de la Atelierele Grivita, ca acoperire pentru activitatile de propaganda comunista, ilegale la vremea aia. Sunteti prima asociatie sportiva comunista infiintata in afara granitelor sovietice. Primiii care au jucat cu soarele pe piept din proprie initiativa. amintiti-va cum i s-a ridicat suspendarea lui ozon: Dej i-a promis ca ii va ridica suspendarea daca va juca pentru rapid!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.