FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CHINDIA 1-1

VIDEO + FOTO Chindia conduce mereu, dar nu bate pe nimeni. UTA pierde primele puncte „acasă”

UTA și Chindia au remizat, scor 1-1, în etapa #9 din Liga 1 +25   FOTO
UTA și Chindia au remizat, scor 1-1, în etapa #9 din Liga 1

Articol de - Publicat sambata, 03 septembrie 2022 20:53 / Actualizat sambata, 03 septembrie 2022 20:57

UTA și Chindia au remizat, scor 1-1, în etapa #9 din Liga 1. Gazdele pierd primele puncte pe teren propriu din acest sezon, în vreme ce trupa lui Adrian Mihalcea a deschis din nou scorul, dar n-a reușit nici de această dată să învingă.

Prima șansă a aparținut gazdelor. Jobello a combinat superb cu Cascini la marginea careului, dar n-a găsit cadrul porții ('31).

Chindia avea să intre în avantaj la pauză. Cu noroc. Akhmatov și-a încercat norocul de la 25 de metri, Balauru a deviat în bară, apoi mingea a ricoșat în plasă din spatele portarului gazdelor ('44).

+21 FOTO

UTA a preluat controlul total în repriza secundă, dar prima ocazie mare a venit târziu. Era minutul 72 când Stahl lua la țintă bara transversală.

Chindia a uitat să mai joace fotbal, iar UTA a egalat până la urmă. În urma unui corner, Alexandru Benga l-a executat pe Dinu Moldovan, țintuit pe linia porții ('86).