FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - DINAMO 2-2

CLINCENI - DINAMO 2-2 // NOTE GSP: „Câinii”, înecați în balta play-out-ului: 8 jucători au fost penibili la Clinceni

Articol de GSP - Publicat luni, 25 noiembrie 2019 08:35

Dinamo s-a încurcat duminică pe terenul Academicii Clinceni, scor 2-2, într-o partidă disputată pe un teren aproape impracticabil, îmbibat cu apă.

Formația lui Dusan Uhrin jr. a fost condusă cu 0-2, a egalat până la pauză, dar n-a mai avut capacitatea să se mobilizeze și în repriza a doua pentru o victorie de care roș-albii aveau atât de mare nevoie.

Defensiva dinamovistă a fost cea care a lăsat de dorit în partida de la Clinceni. Mihai Popescu și Linas Klimavicius, cei doi fundași centrali, au fost visători la golurile ilfovenilor. Ambii au primit nota 4 din partea Gazetei Sporturilor, cei doi fiind criticați după meci de Uhrin.

Tot nota 4 a primit-o și Mattia Montini. Golgeterul din sezonul trecut a fost trimis pe teren în minutul 73, dar italianul a dezamăgit crunt, continuând seria evoluțiilor proaste din acest sezon.

Portarul Piscitelli și jucătorii de câmp Laurențiu Corbu, Ioan Filip, Moldoveanu și Daniel Popa au avut la rândul lor evoluții modeste, toți fiind notați cu 5.

Din echipa gazdelor, remarcații au fost Cebotaru și Merloi, marcatorii celor două goluri. Ei au primit nota 7 din partea Gazetei.

Nistor, după duelul cu Clinceni: ”Sunt șanse mici să prindem play-off-ul!”

Vezi și:

CLINCENI - DINAMO 2-2 // VIDEO Dan Nistor s-a resemnat în privința play-off-ului: „Vorbiserăm ceva în vestiar”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!