FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - FC BOTOȘANI 4-3

Jucătorul schimbat la 3-1 pentru Botoșani nu s-a abținut: „N-am mai trăit așa ceva! Să ne fie rușine!”

Enriko Papa (primul din dreapta)

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 mai 2021 20:45 / Actualizat vineri, 14 mai 2021 21:01

Academica Clinceni a câștigat thrillerul cu FC Botoșani, scor 4-3, în primul meci al etapei #8 din play-off-ul Ligii 1. Enriko Papa (28 de ani), mijlocașul moldovenilor, nu-și explică repriza a doua.

Toate detaliile despre Clinceni - FC Botoșani 4-3, AICI!

Enriko Papa, marcatorul golului 3 reușit de oaspeți, a fost înlocuit de Marius Croitoru în minutul 63, când tabela indica 3-1 pentru Botoșani.

Nu-mi vine să cred ce s-a întâmplat! Să ne fie rușine. Am intrat prea relaxați în repriza a doua, nu am cuvinte... Să ne fie rușine la toți!

Așa ceva nu am mai trăit, de la 3-1 la 3-4, e ceva foarte rău pentru toți. E greu, dar nu putem să dăm vina pe oboseală. Nu mai avem nicio șansă pentru locul 4! Putem să cădem pe 6 dacă jucăm tot așa", a spus Enriko Papa la Look Sport.