FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - HERMANNSTADT 0-0

Clinceni - Hermannstadt 0-0 » Debut fals pentru Liviu Ciobotariu. Clasamentul actualizat

Academica Clinceni și Hermannstadt au remizat, scor 0-0, în runda #17 din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2021 11:26 / Actualizat duminica, 17 ianuarie 2021 21:26

Academica Clinceni și Hermannstadt au remizat, scor 0-0, în runda #17 din Liga 1. La sibieni a debutat pe banca tehnică noul antrenor, Liviu Ciobotariu.

Vezi AICI programul și rezultatele din etapa #17!

Hermannstadt a ratat prima ocazie a meciului. Șutul expediat de Mayoral din interiorul careului s-a oprit în Ventura, poziționat în fața propriului portar. 3 minute mai târziu, Vâlceanu a intervenit prompt la reluarea cu capul semnată de Addae

Șansele de gol ale sibienilor au continuat în prima repriză, însă Dâlbea și Andrei Sântean nu au fost inspirați la finalizare. În replică, Pashov i-a dat emoții lui Figueiredo cu șutul său din cădere, care s-a dus pe lângă.

Clinceni - Hermannstadt 0-0 » Debut fals pentru Liviu Ciobotariu

Clinceni a marcat spre finalul primei reprize, însă reușita lui Chunchukov a fost anulată pe motiv de ofsaid, deși reluările fazei nu par să îi dea clar dreptate asistentului. (detalii, AICI)

Ilfovenii au revenit mai activi de la cabine, dar cea mai mare șansă din actul secund tot oaspeților le-a aparținut. De la 16 metri, Addae a trimis puțin pe lângă stălpul din dreapta al lui Vâlceanu.

Hermannstadt, la un punct de retrogradare

Cu 26 de puncte, Clinceni este pe locul 5 în Liga 1. De partea cealaltă, Hermannstadt rămâne în zona periculoasă a clasamentului. Sibienii au cu un punct mai mult decât ocupantele ultimelor 3 poziții.

Clasament Liga 1:

FINAL » Clinceni - Hermannstadt 0-0

Clinceni - Hermannstadt, echipele de start:

Clinceni (4-2-3-1): Vâlceanu - Pashov, Jutric, Gardos, Dobrescu - Cascini, Ventura - Cordea, Longher, Cr. Tănase - Chunchukov
Rezerve: Ureche, Achim, Chandarov, Boiciuc, Pîrvulescu, Andronic, Patriche, Cebotaru, Dumitriu
Antrenor: Ilie Poenaru

Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache, Viera, Stoica - Petrescu, Addae, Dâlbea, Romario, Opruţ - David Mayoral, Sîntean
Rezerve: Pop, Măţel, Elbers, Vodă, Buzan Aralica, Karanovic, Alhassan
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: Ion Comșa" (Călărași)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / Asistenți: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel) și Tunyogi Ferencz (Zalău)