Comentarii (42)
taxipilnie
taxipilnie  •  18 Iunie 2017, 19:24

Si ar mai trebui o modificare ca sa nu mai existe dubii si sa fie ceva drept si logic:daca un club a cumparat de minim 5-6 milioane euro si o treime din echipa vice-campioana a Ligii 1 sa i se acorde titlul de campion indiscutabil plus un loc in finala Cupei Romaniei ca asa este corect din moment ce a facut atata investitii.

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  18 Iunie 2017, 20:00

ps - comentariul nu este nici pe departe colosal, este doar ironic, si ironia este justificata si in opinia mea. va rugam sa nu mai folositi titluri care sunt neconforme cu intelesul real al declaratiilor oamenilor din fotbal. pana atunci, userii isi rezerva dreptul sa baneze temporar pe autorii stirilor care induc eroare sau sunt neconforme adevarului.

taxipilnie
taxipilnie  •  18 Iunie 2017, 19:28
Postat de taxipilnie pe 18 Iunie 2017, 19:24

Ma scuzati,am vrut sa scriu o treime din echipa campioana a tarii ,nu vicecampioana ca nu poate un club sa-si cumpere proprii jucatori legitimati.Imi cer scuze dar am primit o comanda de la un client si nu inteleg nici acum de unde trebuie sa-l preiau,de aceea am gresit cu vicecampioana.

bdgeorge
bdgeorge  •  19 Iunie 2017, 03:31

prostul asta de Panduru vorbeste fara sa gandeasca..uitati-va la cupa conferderatiilor doua goluri acordate de arbitru eronat au fost intoarse de reluarile video..repede 2-3 min elegant fara discutii si parlamentari fara sa "inebuneasca" jucatorrii ideile sunt foarte bune 60 min timp efectiv (acum se joaca 58-62 min ) hent pe linie gol si mai ales VIDEO asa nu mai exista greseli ...

robotzel
robotzel  •  18 Iunie 2017, 20:40

cei care tot comentati sunteti adeptii lipsei de fotbal. 60 de minute timp efectiv este corect. asta echipele care tot trag de timp nu o sa mai aiba soarta de izbanda. daca faci un hent pe linia portii trebuie acordat gol. asa fiecare magar face hent si uneori arbitrul chiar spune ca este involuntar si nici macar 11m nu se da. nu spun ca 11m se poate rata daca prin noroc il primesti. vreti sa luam fiecare idee in parte? o sa vedeti ca este ok. pana si acum o sa observati ca mingia nu este mereu fixa cand se executa o lovitura libera. deci pana la urma unde este problema? partea cu 11m se incheie dupa ce apara portarul este corect. astfel se elimina magariile jucatorilor care intra in suprafata de 16m de fiecare data cand se executa o lovitura si in 99.99% dintre cazuri nu se repete lovitura de la 11m iar cei care sunt in suprafata de joc au avantaj in a prelua balonul dupa respingerea portarului. eliminarea unui jucator care marcheaza cu mana este cat se poate de corecta pentru ca a incercat sa fure!

milu
milu  •  19 Iunie 2017, 12:36

ar trebui sa se faca 4 reprize a cite 20 de minute,cu pauze mici[5 minute] intre 1-2 si 3-4,pauza de 15 intre reprizele 2 si 3,precum si restringerea zonei de ofside la 22 m de poarta.sa se poata face 3 schimbari la pauza,pe linga cele 3 din timpul desfasurarii jocului,iar la centru sa fie 2 arbitri ,cite unul pt fiecare jumatate de teren.s-ar mai putea mari nr de jucatori la 12,daca se restringe zona de ofside.am zis!