FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - POLI IAȘI

Comisia de Disciplină a dat decizia finală în cazul meciului întrerupt dintre Viitorul și Poli Iași! Ce se întâmplă în urma constestației oaspeților

Partida dintre Viitorul și Poli Iași, întreruptă din cauza ceții, se va relua din minutul 1, la o dată ce urmează să fie anunțată în curând. Comisia de Disciplină a respins contestația moldovenilor.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 martie 2021 17:31 / Actualizat miercuri, 03 martie 2021 18:28

Meciul dintre Viitorul Constanța și Poli Iași a început luni, 22 februarie, dar nu a ajuns la final. Din cauza ceții, partida a fost întreruptă în minutul 67 și reprogramată a doua zi. Moldovenii au făcut o contestație, reclamând faptul că gazdele au refuzat să aprindă instalația de iluminat a arenei din Ovidiu. Au cerut victoria la „masa verde”, dar nu au avut câștig de cauză. Meciul se va relua din minutul 1.