FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - SEPSI 2-1

Budescu, moment de sinceritate în fața camerelor TV: „Mi-am bătut joc! Mi-am stricat seara”

Constantin Budescu

Articol de - Publicat sambata, 30 septembrie 2023 23:35 / Actualizat sambata, 30 septembrie 2023 23:49

Constantin Budescu, 34 de ani, a reușit un gol splendid în victoria Farului cu Sepsi, 2-1, un voleu sănătos, din prima, la o fază-șnur a băieților lui Hagi.

Cu toate acestea, Budi a rămas marcat de ocazia ratată în repriza a doua, când a irosit o oportunitate excelentă, alegând o „scăriță” dintr-o poziție ideală. „Decarul” Farului și-a făcut autocritica la finalul întâlnirii de la malul mării.

FARUL - SEPSI 2-1

Constantin Budescu, moment de sinceritate: „Mi-am bătut joc!”

„Am trăit meciul cu emoții, aveam nevoie de această victorie. Am câștigat împotriva unei echipe foarte bune și ne bucură acest lucru. Consider că am jucat mult mai bine în prima repriză, dar a venit acel gol înainte de pauză (n.r. - cel egalizator, al lui Ștefănescu) și a trebuit s-o luăm de la capăt.

Am avut acea ocazie în repriza a doua, mi-am bătut joc, să zic așa... Mi-am stricat seara, dar asta este.

La gol, am vrut să dau din prima, cum încerc să fac de fiecare dată în astfel de situații.

Cadru cu cadru, reușita de autor a „vrăjitorului” Budescu / Captură Prima Sport

Avem mult de recuperat, am pierdut foarte multe meciuri și puncte. Acum trebuie să venim din spate și să rămânem acolo sus. Venim după o perioadă cu multe jocuri. Acum, ne-a rămas doar campionatul, trebuie să prindem play-off-ul”, a spus Budescu, la microfonul Prima Sport.

VIDEO Golul sezonului? Reușită de PlayStation a lui Ștefănescu în poarta campioanei

FOTO+VIDEO Regal la malul mării » Farul câștigă un meci spectaculos cu Sepsi și ajunge pe loc de play-off!