Alte știri din fotbal
Eugen Neagoe, furibund după umilința încasată de Petrolul: „Când aud lucrurile astea este deranjant! Dacă intram eu, vă garantez că Romanchuk nu înscria!”
0
Dinamo și FRF îl contrează pe Gigi Becali: „Anul ăsta toate competițiile își bat joc de FCSB!”
0
Entuziasm la cote înalte în Bănie, la 4-0 cu Petrolul: „Suntem și buni!”
0
Filipe Coelho, după a treia victorie în 4 meciuri la Craiova: „Asta am încercat să fac și cred că am reușit”
0
Știri din fotbal internațional
Reputatul ziarist de la Gazzetta dello Sport face radiografia lui Chivu la Inter: „Uitați-vă cum se face respectat în vestiar! Așa ceva se întâmplă doar dacă ești bun”
0
Fostul elev a dat de pământ cu Guardiola: „Un șarpe! Soția spunea că e pervers”
5
„Bine că a plecat trădătorul!” » Suporterii de toate vârstele ai lui Inter au fost cuceriți de Cristi Chivu
1
Newcastle forțează transferul imediat al noului star din Brazilia. Ce știe să facă
0
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Cine transmite barajul Turcia - România
„Dacia Duster”, reclamă din 1984!
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Întâlnirile în afara legii ale premierului Bolojan din Palatul Victoria. ...
Libertatea
Bărbat acuzat de omor, după ce și-a lăsat iubita să moară de frig pe cel ...
Adevărul
Chivu, actorul total! Cum trăiește antrenorul lui Inter un meci pe „San ...
GSP SPECIAL
Vladimir Putin minte cu nerușinare într-un interviu în presa străină și ...
Libertatea
si una si alta. tradatorii de tara care au tradat Romania si au plecat,nu au nicio valoare in ochii mei.
Prietene a fi expulzat este total diferit de a pleca tu de buna voie...asta ca sa intelegi semantica cuvintelor.Dar as tinde sa iti dau dreptate ca ma expulzat prostia si hotia din romanica...Si care ar fi durerea ta cea mai apasatoare?faptul ca ma mai intereseaza catusi de putin de ce mai e prin tara sau doar ca am posibilitatea sa imi expun unele pareri?
Mai lasă pet-ul. Mai ai oțâră și zici că bugetul clonei din B e aprobat de UE, FMI și BM :))
ce legatura are cu pirateria faptul ca pe un site de germania,cetateanul de pe teritoriul germaniei poate vedea acel video si eu din Romania nu? hai spune. de ce ala il poate vede asi eu nu tinand cont ca este gratis. de ce tu care ai fost expulzat din Romania ai voie sa comentezi pe siteurile romanesti cand pe tine nici nu te mai intereseaza Romania?
… sau ca știrea respectiva, “pe surse”, este un fake penibil. Io zic sa aștepți publicarea oficială a raportului si vorbim după. Bugetul CSA este aprobat inclusiv de Parlament (trece întâi prin CSAT si MAPN iar de acolo in propunerea de Buget a țării, Buget votat de Parlament). Si daca s-a depășit Bugetul sa zicem, iar s-a făcut cu aprobarea Guvernului, nu e ca si cum Talpan sau Bichir, de capul lor au cheltuit zeci de milioane nebugetate, pur si simplu nu aveau cum. De asemenea, fiind instituiție publica, inclusiv tu poti cere o copie a bilanțului pt a vedea cum s-au cheltuit banii. Nu zic ca nu se fac mânării, însă datorită acestei obligații de transparentă, nu e ca la cluburile așa zis “private”. Daca Steaua va face asocierea de care se tot discuta, deși 80% din bani, poate si mai mult, tot publici vor fi, nu vei primi absolut nicio informație pe ce se vor cheltui.
București, România, UE, 2023. Stadion cu capacitate peste 30000 locuri, dar parcare VIP cu 155 locuri și parcare presă cu 175 locuri. Atât.
Ceea ce spui tu este doar ca pirateria este interzisa...vrei sa descarci ceva trebuie sa platesti pretenas,asta vis-a vis de site-uri din strainatate. Vis-a- vis de expulzare...nu prea stii semantica cuvintelor si asta explica multe. Ce poti spune despre analiza morfo-sintactica sau matematica?observ ca te eschivezi...vorbesc cumva chineza sau ai tu doar atatea clase cat are si trenul!?inainte de a jigni incearca sa mai citesti cate-o carte (nu cele de rummy sau poker) ca poate dai de cineva care iti da shut down
Sunt de acord cu tine. Dar ma întreb de ce sunt atâtea gropi în drumurile făcute și întreținute pe bani publici de către firme private?
O simpla analiza a documentelor publicate de CSA Steaua cu privire la bugetele pentru anii 2021 si 2022 ne arata ca au primit de la bugetul de stat 94.618% din veniturile declarate. Adica 237381000 lei din 250882000 lei au venit de la noi, toti contribuabilii din aceasta tara. Din bugetul de stat pe anul 2023 au primit inca vreo 30 milioane euro. Oameni buni, hai sa mai facem niste sacrificii, sa platim impozite si taxe si mai mari pentru ca angajatii din CSA sa traiasca mult mai bine decat au trait cu acesti 80 milioane de euro! Mai merita subliniat faptul ca nu prea iese bine calculul: in perioada 2021 - 2023 Corpul de Control a constatat cheltuirea a 100 milioane euro din bugetul de stat, ceea ce inseamna ca CSA a mai beneficiat de vreo 20 milioane euro despre care nu au spus. E jale!
Multumesc pentru informatii! Mi-am exprimat un punct de vedere in calitate de cetatean! Intotdeauna am fost politicos si am promovat dialogul onest bazat pe argumente. Indiferent de reactiile mai putin civilizate venite din partea suporterilor celor doua tabere (in special a celor din CSA) aflate in conflict voi continua sa sustin a treia cale: cea a cetatenilor satui de abuzuri, arogante si golanisme care vor sa se respecte principiile democratice in tara asta. Nu trebuie nimeni sa uite ca cei din CSA sunt in serviciul public si nu pot sa se faca stapani pe ceea ce e finantat de la bugetul de stat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.