FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - VARDAR 1-0

Corespondență GSP din Turcia » Cum au jucat Alibec și Gnohere la primul meci ca titulari pentru Steaua

Articol de - Publicat marti, 24 ianuarie 2017 19:32

 Denis Alibec și Harlem Gnohere au fost titulari în meciul câștigat cu Vardar Skopje, scor 1-0. Cei doi n-au făcut un meci rău, chiar dacă n-au reușit să înscrie.  

Au fost destul de activi, cu un plus pentru Alibec, vizibil schimbat din perioada de la Astra. 

Alibec, egoism de artist

- Atacă poarta din orice poziție 
- Simte că toţi ochii şi presiunea sunt pe el. E mult mai muncitor şi dispus să care pianul decât în perioada Astra, coboară mult şi este dedicat.
- Are momente când încearcă să tragă din poziţii ce nu ar fi recomandate, având acel egoism de atacant mare care ştie că poate reuşi un gol şi din jumătate de ocazie.
- Chiar dacă a bifat al doilea meci fără gol marcat pentru Steaua, crează ocazii şi împinge pericolul spre buturile adverse, ceea ce roş-albaştrii n-au făcut în toamnă cu vârfurile din dotare.
- A avut o lovitură liberă scoasă transpirând de către portar, apoi a vrut să dea gol direct din corner, însă acelaşi goalkeeper a reuşit cumva să respingă de sub transversală. În partea secundă, cât a mai avut baterie, a fost mai altruist.

Gnohere, ca la "câini"

- A fost mai muncitor în primul sfert de oră, după aceea a intrat mai puţin în combinaţii, însă are scuza că vine după accidentarea la gleznă care l-a măcinat în ultimele săptămâni şi nici nu i-a permis să se pregătească la capacitate maximă.
- La primele sale minute în tricoul Stelei, a intrat în combinaţii, mai mult, cu De Amorim, încercând un-doi-uri ce s-au vrut rapide şi au fost fără eficienţă.
- Este mai imobil decât restul jucătorilor ofensivi, însă rămâne o stâncă în duelurile aeriene, demolând doi adversari.
- A avut câte o oportunitate în fiecare repriză şi cam atât. O reluare după un corner al lui Alibec, atingând mingea căt să pună pericol pe portar, apoi un şut din prima, mult peste, după ce şi-a dat cu stângul în dreptul.

Citește și:
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori l-a filmat pe Tavi Popescu: „Cine-i frumusețea asta de bărbat?”
Superliga
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori l-a filmat pe Tavi Popescu: „Cine-i frumusețea asta de bărbat?”
„Mulțumim, Costel Gâlcă” » Patru plecări dintr-un foc de la Rapid
Superliga
„Mulțumim, Costel Gâlcă” » Patru plecări dintr-un foc de la Rapid
Hagi, la ultima încercare » Selecționerul a pus mâna pe telefon pentru a-l convinge pe fotbalist să se prezinte la lot!
Nationala
Hagi, la ultima încercare » Selecționerul a pus mâna pe telefon pentru a-l convinge pe fotbalist să se prezinte la lot!
Din cauza ei, nimeni nu s-a uitat pe teren la Roland Garros: a apărut într-o ținută provocatoare
Tenis
Din cauza ei, nimeni nu s-a uitat pe teren la Roland Garros: a apărut într-o ținută provocatoare
PREMIERĂ Ieftinire masivă a motorinei, care a ajuns, pentru prima dată în ultimul an, să coste mai puțin decât benzina
Profit.ro
PREMIERĂ Ieftinire masivă a motorinei, care a ajuns, pentru prima dată în ultimul an, să coste mai puțin decât benzina
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Copleșit de emoții în sala Rapid, Van der Vaart i-a atribuit lui Chivu un cuvânt imens: „Știam că așa va fi!”

Concertul lui Max Korzh a adus scene ca-n marile peluze europene! Imagini incredibile pe gazonul Arenei Naționale


Comentarii (23)
crotalie
crotalie  •  24 Ianuarie 2017, 20:21

Asteptam sa debuteze pentru FC Sporting sau cum se va numi echipa lui Nea Gigi care e om bun. Am avut si avem cea mai principala galerie. Hei, hei!

castaway
castaway  •  24 Ianuarie 2017, 22:00

Sunteti Gazeta de casa a FCBS-ului. Azi au jucat si alte echipe romanesti meciuri amicale,si cu echipe din campionate mai bine cotate .., dar voi stiti una si buna . Cfr-ul a jucat cu locul opt din Polonia ,iar Pandurii cu locul 1 din aceiasi tara. Ce mai poti spune..., voi sunteti stelisti si vi se pare de ajuns.

ropo
ropo  •  24 Ianuarie 2017, 21:05

*** sper sa aiba soarta lui maricica

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (23)
Comentează