Alte știri din fotbal
Dinamo - Rapid, derby pentru Europa » Echipele probabile + cele mai tari cote
14
Filipe Coelho nu a uitat: avertizează înainte de FC Argeș - Craiova
1
Parlamentul anunță primele măsuri, după apelul lui Gică Hagi către „cei mai bogați români”
4
Adrian Mihalcea dezvăluie cum își va motiva jucătorii, acum că UTA este ca salvată: „Cred că este de ajuns”
0
Știri din fotbal internațional
„Le-am omorât!” » Declarația eroinei Evelina Eriksson după meciul de 14 parade care a dus-o pe CSM București în Final Four
0
Torino - Inter, în etapa 34 din Serie A » Echipa lui Chivu a marcat: ce se întâmplă la acest scor
0
„Eșecul nu va trece… în liniște” » Anunț despre Răzvan Lucescu la o zi de la finala pierdută: „Va trebui să-și recunoască greșelile”
0
„Rușine!” » Derby-ul retrogradării a scăpat de sub control! Arbitrul a oprit meciul
0
Lifestyle
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
5
„O să îmi pun o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” » Gluma sportivei numită „cea mai frumoasă din România”
19
Proiectul „Curtea de apă”: Cum încercau românii dintr-o fabrică de bere să ...
Libertatea
Oligarhii lui Viktor Orban fug pe capete din țară și își transferă banii în ...
Adevărul
Triumf și tragedie: 3 povești din sportul sovietic în zilele Cernobîlului, ...
GSP SPECIAL
Cine e românca prezentă în sală în momentul atacului armat asupra ...
Libertatea
sa spui ca arbitrul a tinut cu Timisoara mi se pare prostie olteneasca. Pai fratele meu, a fost rosu la Mitchell, chiar 2 rosii .. Trica l-a luat dupa la palme pe Karamian, imediat dupa ce s-au calmat spiritele si nimeni nu l-a vazut. Simulari in careu ale lui Costea cu duiumul sa nu mai zic de circarul de Trica, care pur si simplu este cel mai scarbos jucator din Romania, din toate pct de vedere. Sa te legi de faza golului, o faza neclara totusi si sa nu vb de cele ale Craiovei..pff
Si da, arbitrii au o f mare vina, pt ca tolereaza simularile, nu stiu sa tina un meci in mana. Ori fluiera absolut orice, si fragmenteaza jocul de tot, plus ii lasa pe jucatori sa se tavaleasca si sa traga de timp. Dar asta e consecinta cand toti intra doar pe pile, si cei care au valoare se plafoneaza prin C si D.
Dupa regula ta ar fi trebui sa dea 8 goluri in prima repriza ca au fost 11!!! Cine i-a oprit? Si mai terminati cu circul asta, o sa patiti la fel ca noi si o sa urlati voi!!! Si atunci nu o sa va convina comentarii de genul asta! De aceea lasati circul si haideti sa aratam cu degetul lipsa de pricepere in ale fotbalului din partea unor conducatori, arbitrii, jucatori!!!
Trica e pus acolo sa joace fotbal. Daca ii dau adversarii peste glezna, asta e, e platit cu o caruta de bani pt asta. Daca il injura lumea sau are frustrari, nimeni nu-i da dreptul sa faca gesturi obscene catre public. Daca nu stie astea inseamna ca nu are ce sa caute pe teren, e doar un maimutoi.
Daca tu ai fi luat la glezne numai un sfert din cate a luat Trica ai fi aratat 10 degete mijlocii! Iar simularile au fost mult mai penibile ale timisorenilor, dar si asta se intampla tot din cauza arbitrilor care nu sanctioneaza dur aceste lucruri!!!
Oltenii urla de mama focului dar nu ei au fost dezavantajati de arbitru, ci Poli. Daca il elimina pe urangutan le dadea Poli 4 goluri, ca si asa a dominat clar Poli in 10 oameni. Craiova in B.
A zis cineva ca nu ar fi fost posibil sa castigati la pas? Iar pana la Mitchel ar fi trebuit eliminati armenii, Alexa si Parks pt zeci de faulturi de galben, dar nu aici e problema! Problema este reaua intentie, iar voi ati trecut prin asta cu culorile si penalizarea, asa ca ar trebui sa o lasati mai moale, pt ca nimeni nu va acuzat de nimic!!!
Apoi Trica a aratat de doua ori in timpul meciului degetul mijlociu spre tribune, nici asta nu trebuia sanctionat, plus tot teatrul ieftin. Craiova a fost o echipa de circari, iar trompeta meciului centralul, urmat de Trica.
Arbitrul asta a arbitrat prost din toate punctele de vedere. Sa spui ca a avantajat gazdele e penibil. Tot se leaga de faza golului egalizator, din reluari nu se poate vedea f clar. Ce s-a intamplat dupa marcarea golului e incredibil, Mitchell ala il arunca la pamant pe Mera, il strange de gat, faza de cartonas rosu, apoi merge la Karamian, ii mai trage un pumn si la asta, inca un cartonas rosu. Si ce face arbitrul? Nimic. Iar daca astea nu au fost de rosu, atunci intrarea lui Mera e o mangaiere
Daca era eliminat Mitchel am fi castigat la pas, Craiova n-a jucat nimic in repriza a doua. Chiar si in 10 oameni Poli i-a dominat copios. Sunt de acord ca arbitrul a facut praf meciul si nu-mi pot inchipui cum a ajuns sa arbitreze in Liga 1 un arbitru asa slabut.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.