FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - FCSB 0-1

CRAIOVA - FCSB 0-1 // Juvhel Tsoumou, eroul roș-albaștrilor la debut: „Ei mi-au dat încredere și eu i-am răsplătit”

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 septembrie 2019 23:22

Juvhel Tsoumou (28 de ani, atacant) a decis meciul dintre FCSB și CS Universitatea Craiova, scor 1-0, după ce a profitat de greșeala comisă de Pigliacelli în minutul 88, când a respins în fața o minge șutată de Florinel Coman.

„In capul meu a fost să înscriu și să-mi ajut echipa, cred că am făcut un meci bun în această seară.

Steaua e cea mai mare echipă din România. N-a fost o problemă să vin în probe, oricine ar fi acceptat această oportunitate. Ei mi-au dat încredere, iar eu i-am răsplătit pe teren. Nu m-am gândit la bani în primul rând.

Mi-am amintit de Germania după atmosfera din seara asta, care reprezintă încă un argument pentru jucători să joace bine”, a spus Tsoumou la TV Digi Sport.

„A fost un meci foarte greu, o atmosferă incendiară aici la Craiova ca de obicei. Am făcut un meci ok din punct de vedere tactic și fizic. Am încercat să mergem peste ei și să reușim să marcăm.

A venit acel gol și per total am fost echipa mai bună. Eu am avut o ocazie singur cu portarul în prima repriză și Hora în cea de-a doua.

La faza din prima repriză cu Kelic eu n-am avut nicio intenție să căd. A fost un contact acolo, nu mi-a stat gândul să mă arunc.

Ne-a prins bine această perioadă de pauză, relațiile de joc s-au pus la punct. Sper să câștigăm și cu CFR”

Florinel Coman

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!