Alte știri din fotbal
„Pase pentru viață”, campanie specială cu LPF » Cine sunt copiii care vor deschide meciurile din Superligă
0
Corvinul - FC Voluntari, în etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 2: două goluri în trei minute
0
„Mie îmi place!” » Golgeter la Dinamo în anii '90, contra curentului pe subiectul siglei: „Arată viitorul!”
0
UTA Arad, în pericol să-și piardă omul-cheie » Rivalele din Superliga stau la pândă
0
Știri din fotbal internațional
Ratează Cupa Mondială 2026 din cauza insultelor aduse lui Vinicius? Pedeapsa lui Prestianni a fost extinsă global
0
Primarul Madridului, iureș după Arsenal - Atletico: „Am jucat împotriva UEFA! Au pus în mișcare mașinăria”
0
Ghinion pentru Mitriță la revenirea după suspendare » A ratat un penalty comis de Andrei Burcă
0
Eliminată din semifinalele Ligii Campionilor, Atletico Madrid a primit o injecție de capital de peste 100 de milioane de euro
0
Lifestyle
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
7
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
13
Celebra fană a lui Bayern a înmărmurit Gala Met cu o costumație excentrică
2
Cea mai sexy antrenoare din România a leșinat în timpul meciului și a urmat scandalul: „Foame, disperare!”
2
Modelul de Dacia Sandero despre care olandezii scriu că, în ciuda ...
Libertatea
Moștenirea fabuloasă a evreilor în bucătăria românească. Trei rețete ...
Adevărul
În România, a practicat atletism, handbal, rugby, volei și fotbal, apoi a ...
GSP SPECIAL
SUA și Iranul aproape de un acord istoric: memorandum de o pagină pentru ...
Libertatea
Pentru ca tot vine vorba de denumire, as dori sa il felicit pe Piturca, zis si "S";"A";"T";"A";"N";"A", pentru ca a ajuns in sfarsit la echipa care ii poarta numele.
cartu asta oltean simpatic pupincuristtul lui piturca. bn cartu steaua adevarata e in lig 4a si craiova adevarata este cea pe care o reprezinti. dragul meu esti caraghios si chiar simpatic de caraghios. FCSB = unica STEAUA
cartu a fost un atacant bun, dar acum e aproape senil. in 2 ani nu mai stie nici cum il chiama si nici la ce echipa a jucat....,parca vad ca zice ca a jucat la clona 2013..
Cârțu a fost angajat al lui Gigi Becali și îi este în continuare recunoscător... Știam (și ne deranjează faptul) că el îi spune Fcsb-ului Steaua, știa și presa gigistă care încearcă să construiască artificial, cu orice ocazie, un dram de credibilitate și popularitate pentru echipa familiei lui George Becali. FCSB = Gigi Becali.
Instantele din Romania?..ma faci sa rad!
Judecand lucrurile dpdv juridic, FCU (aceea mult iubita de noi) s-a dovedit a fi o veritabila ”clona” a adevaratei Universitatea din anii 90 !! De ce credeti ca i-au fost anulate marcile detinute ?? Pentru ca au fost inregistrate cu rea-credinta !! La fel si in cazul Fcsb-ului...aceasta a fost o ”clona” a Stelei din 2003 pana in 2014 !! De aceea, aritmetic putem scrie urmatoarele relatii de egalitate: CSU = CSA , iar FCU (falimentata) = FCSB :))
Mai degraba e actuala FCSB fosta Steaua decat actuala CSU fosta Universitatea. La FCSB a fost continuitate competitional sportiva macar. La CSU e doar o clona aparuta in paralel cu o alta echipa care a continuat in plan sportiv activitatea defunctei Universitatea Craiova, pana la momentul in care a intrat in faliment dupa dezafilierea cu cantec. Romania batjocorita pe toate planurile chiar de catre fiii ei. De parca nu ne sunt de ajuns dusmanii.
E firesc, omul vrea sa vina lumea la meci, dacă le zici ca vor juca cu FC fcsb, o clona de 2 bani in pragul desființării interesul scade undeva spre zero (desigur nu ii includ aici pe suporterii adevărați care își susțin echipa pe stadion oriunde și oricând, indiferent de adversar, ci la publicul larg)
Adevărata Dinamo e cea Liga I ! Singura care a evoluat de la înființare până acum doar în Divizia A/ Liga I ! Este echipa cea mai titrată din Liga I ! Când o intra CS Steaua mai vorbim ! Din moment ce Badea e acționar la acest club și deține sigla și palmaresul ce lămuriri mai vrei ?
Pirtulica spera ca bate Craiova duminica si vrea si el sa se laude ca a batut Steaua !! Din pacate pt el, daca batem, batem o echipa care se numeste FCSB (f buna de altfel) si care a fost o ”clona” veritabila a Stelei din 2003 incoace !!! Respectam deciziile justitiei (cu bune si cu rele) !!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.