Alte știri din fotbal
„Am multe guri de închis!”. Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce a picat transferul la FCSB
0
Mihai Stoica a făcut „primul 11” la FCSB și are un mesaj pentru fanii care cer transferuri: „Vi se pare slabă echipa asta?”
0
„ADN-ul lui Dinamo nu mai există!” » Legenda clubului spulberă conducerea: „Ca la români! Vai și amar de capul nostru”
6
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
1
Știri din fotbal internațional
Elias Charalambous și-a găsit echipă și va avea ca obiectiv Europa! Semnează și Pintilii?
0
Directorul GSP, dialog relaxat cu Lionel Messi: „E «băiat de băiat». Îl iubesc sincer!”
0
A apelat la un mental coach din cauza lui Leo Messi: „O alegere necesară pentru a rezista presiunii și criticilor”
0
„Sexul ajută” » Soțiile au primit undă verde să stea împreună cu jucătorii naționalei, la Mondial
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Benzina și motorina s-au scumpit marți, 23 iunie 2026. Cât costă un litru ...
Libertatea
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Ce urmează după respingerea Guvernului Veștea în Parlament. Procedura ...
Libertatea
***, sunt ROMAN, port un nume ROMANESC si eu am facut ceva pentru tara asta! CAND a vandut Romania un medic pe 8 milioane de euro, prostane?! Dupa ce ca esti ''neted'' te mai si trezesti vorbind aiurea!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Absolut, asta este esenta performantei, nu a capitalismului... Cati jucatori U21 foloseste Bayern?! Cati jucatori U21 folosesc echipele din Italia, Franta, Germania, Anglia?!... Daca ASTA este solutia pentru ridicarea nivelului unui campionat DE CE se aplica doar la noi?! Copiii nostri nu mai fac sport in scoala, de mici devin sclavii calculatorului, tabletei sau mai nou al telefonului. CINE isi permite sa-si dea copilul la o scoala de fotbal, care COSTA, atata timp cat jumatate dintre salariatii Romaniei sunt platiti cu salariul minim pe economie?! Nu vedeti ca de multa vreme copiii nostri au UITAT SA SE JOACE?! Ce face STATUL (al carui reprezentant este si burlanu'...) pentru SANATATEA acestei natiuni?! NIMIC... Mare parte a performantelor sportive dupa anii '80 s-au datorat Daciadei. Cluburile aveau de unde selecta viitorii sportivi de performanta. Astazi, IN ORICE SPORT, conteaza doar PLASA cu care vine tata la teren...
Bai 007 credeam ca ma cunosti si asta nu m-ar mira de loc, oricum faceti umbra pamantului degeaba. Si apropo inteligentule, istetule care le stii pe toate cand a vandut Romania un medic, a primit bani pentru un medic 8 milioane de euro cat a luat Rotaru pentru Mihaila, oi fi si tu un roman vopsit in patriot verde cu origini in pusta care ne dai luctii de mare securist, hai mars!
Poate, dar fara interventie altora, si fara sa fi obligat sa folosesti jucatori care nu corespund. Acum insa, nu alegi tu ca si klub, ti se impune. Atunci nu mai este capitalism.
Și până acum cum era? Echipele cu bani fac performanță. Ăsta e capitalismul.
Ma bucur cand vad U-isti ca tine. Am speranta ca nu este totul pierdut, si se va putea merge la meciuri in Cluj, fara sa-ti fie frica ca-ti da unul in cap cu o caramida.
Si inca o kestie. Regula asta favorizeaza ekipele cu bani. Vor cumpara tot ce-i de dDoamne ajuta, si restul raman cu buza umflata. Neavand jucatori de calitate, risca desfiintarea, retrogradarea etc. Si uite asa berbecii, rotarii etc o vor duce bine.
Multumesc pentru apreciere... Sunt ''U''-ist, dar in primul rand sunt clujean... Si am mancat multe kilograme de lamai pe terenurile de fotbal din Gruia sau pe Municipal...:)...
Pe astia efectiv nu-i intereseaza interesul kluburilor. Sunt interesati doar de voturi si de a ramane in preajma cascavalului. Nu spun ca lpf sunt mai curati, dar au dreptate. Cluburile nu sunt afaceri federale , ci private (ok, mai putin cele comunale), asa ca nu este normal sa le spui tu ,cati ani sa aiba jucatorii cu , care vor sa joace. Nu este treaba frf. Asa o aberatie doar in rumunika se poate. Sa pui varsta inaintea calitatilor si valorii unui jucator. Este halucinant, mai ales ca faci asta pe banii celor care te platesc. Ar trebui sa boicoteze ekipele campionatul, kupa , pana se trezesc nenorocitii astia.
Alta petarda...:)... Cati jucatori U21 folosesc echipele pe care le vedem in ''sferturile'' EL sau CL?! Ce intelegi tu prin ''performanta'' se traduce prin ''performanta la varf'', iar acest lucru nu se poate aplica fotbalului romanesc, cel putin deocamdata... Atata timp cat la noi NU EXISTA patron ci doar un CAMATAR care imprumuta clubul, ''performanta'' la care te gandesti este exclusa...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.