Alte știri din fotbal
„Planul este acesta!” » Unde se mută Corvinul Hunedoara după primele șase etape din Superligă
0
Omul de încredere al lui Hagi pleacă definitiv de la Farul: „A decis să renunțe!”
1
Craiova s-a reunit azi pentru noul sezon » Revenire la campioana României + cine a lipsit de la prima strigare
1
Mărunțiș! Părăsește Superliga pentru o campioană, avem detaliile afacerii
1
Știri din fotbal internațional
„Frăția”, esențială! » Cele 4 reguli ale lui Thomas Tuchel pentru titlul mondial!
0
Gest emoționant al naționalei Portugaliei la CM 2026 în memoria lui Diogo Jota
0
Selecționerul Australiei trage un semnal de alarmă după marea victorie în fața Turciei: „Din punct de vedere emoțional...”
0
Nagelsmann se bazează pe Manuel Neuer la Campionatul Mondial: „Avem mare încredere în el”
0
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
CTP, după desemnarea lui Veștea ca premier: „Nicușor Dan vrea să spargă PNL ...
Libertatea
Cele mai înfiorătoare castele din Transilvania. Locuri desprinse parcă din ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Demagogia nu rezolva nimic ! Romania nu a fost pregatita si nu e pregatita de capitalism ! Degeaba ragi ca ragi in pustiu. Au trecut 21 de ani de la schimbarea de regim si avem citiva miliardari in dolari care stapinesc averi ce insumeaza tot ce au restul de 20 de milioane asa ca iti dau un flaut daca vrei ! Poti sa cinti linistit.
acum "departamentala" e Pandurii. doar ca tine de sindicat. au putere care transcede competitia propriu-zisa. insa nu au aparat represiv si nu au posibilitatea de a constrange echipele din afara sistemului lor.
voi va legati de sensul lui "departamental". orice echipa tinea de o ramura a societatii. doar unele minsitere utilizau toata logistica pentru a ridica acele echipe: militia si armata. profesorii nu cotizau pentru echipele universitare si nici studentii. militienii si soldatii cotizau, desi nu tineau cu acele echipe. erau obligati. pe langa asta, aveu metode de constrangere. intre "a constrange" si "a oferi beneficii" e o diferenta. acum "departamentala"
cand beneficiezi de politica unui stat si aduni tot ce-i mai bun la un moment dat intr-o tara, in detrimentul altor cluburi care nu au aceeasi logistica, nu ai cum sa te lauzi. iar faptul ca ai adunat inainte de revolutie se cunoaste. dovada ca securistii detin economia romaneasca. in acelasi mod, echipele privilegiate in comunism au dominat fotbalul romanesc si dupa '89. logistica a ramas.
hmm..doar ca acum era un campionat fara steaua, dinamo, rapid, sportul, craiova, timisoara, cluj, constanta, galati,etc...ca toate au fost sustinute de "departamente"
Noi tot in anul ala am jucat o semifinala cu Anderlecht si am fost eleiminati de arbitrii ! Dar nu e nici o problema viata merge inainte .
Pai si voi ce ati realizat ? Ati reprezentat Romania in CCE in 90' si ati iesit din primul tur pe usa din dos ...v-a batut nicosia din cipru ! Apoi ati mai reprezentat Romania in uefa si va batut trnovo !1
Pai si voi ce ati realizat ? Ati reprezentat Romania in CCE in 90' si ati iesit din primul tur pe usa din dos ...v-a batut nicosia din cipru ! Apoi ati mai reprezentat Romania in uefa si va batut trnovo !1
Nu ministrii sau Ceausescu a dus pe dinamo in semifinalele champions league si nici pe steaua sa castige finala champions league, sau sa mai joace o finala cu ac milan in 1989.....sa va fie rusine. toata lumea se lauda cu valorile lor, noi le scuipam. craioveanu are statuie la getafe, hagi nu are pe ghencea sau dumitrache pe stefan cel mare
Racani si militieni pina in 1980, timp de 30ani, ce ati realizat in fotbal, pe plan extern?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.