FOTBAL  »  Superliga  »

Cristiano Bergodi, concluzii după o nouă înfrângere în Liga 1: „N-avem noroc, nimic nu ne ajută!”

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 noiembrie 2019 19:07

Cristiano Bergodi, 55 de ani, antrenorul celor de la FC Voluntari, a încercat să găsească cauzele care au dus la un nou eșec al echipei sale, 1-2 pe teren propriu cu FC Botoșani.

„Am jucat bine, am condus, am avut și 2-3 situații bune de a majora avantajul. Cred că și arbitrul a dat o mână de ajutor oaspeților, nu cred că a fost fault la faza de la primul lor gol. Am pierdut echilibrul în repriza secundă.

Din păcate, nu ne ajută nimic! N-avem noroc, nimic nu e ușor. Puteam să continuăm să jucăm în repriza secundă cum am jucat în prima, dar suferim foarte mult la fazele fixe. Moralul scade, nu e ușor. Lucrăm bine la antrenamente, ei se antrenează bine, dar e nevoie și de rezultate”, a spus Cristiano Bergodi, la TV Look Sport.

FC Voluntari e pe ultimul loc în Liga 1, cu doar 7 puncte acumulate în 15 meciuri. Singura victorie a ilfovenilor a venit pe 11 august, când se impuneau în fața FCSB-ului, 3-1.

Vezi și:

FC VOLUNTARI - FC BOTOȘANI 1-2 // VIDEO Moldovenii revin spectaculos după pauză prin golurile lui Miron și Chindriș

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!